Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata töltőből milyet...

Automata töltőből milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Elsősorban márka érdekelne és hogy miket érdemes nézni? Csepptöltés és automatikus kikapcsolást töltés végén funkciót az összes tud?

2022. okt. 20. 02:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Manapság szerintem kb. az összes tud, legalábbis hogy az összes ráírja, az biztos, a legolcsóbb kínai hulladékokra ettől függetlenül nem biztos, hogy rábíznám a dolgokat.


Márka téren nagyon mellélőni nem tudsz, javarészt ugyanazt a töltésvezérlő elektronikát használja az összes, tehát ugyanazt tudja az összes (kivéve talán a már említett legalja kínai szarok, de lehet, hogy azok is). Ha olyan márkájú, aminek a nevéről már hallottál életedben (Bosch, Homasita, stb), akkor az pont megfelelő.

2022. okt. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Semmilyet nem érdemes venni.

Nekem eddig talán 1x volt rá szükségem kb. 10 év alatt és akkor sem az én autóm volt.

2022. okt. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lidl/Aldi töltő tökéletesen megfelel. A Lidl-ben most is van 6e Ft-ért.
2022. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy amelyik márkáról hallottam már az drága és specifikációjában olyan van, hogy "min. töltőáram 2A". Csepptöltésről egy szót nem ír.
2022. okt. 20. 08:30
 5/11 anonim ***** válasza:

CTEK márkával szerintem nem nyúlsz mellé. Bár nem a legolcsóbb. Elvileg a többi is ennek a koppintása. Mint pl. a Lidl/Aldi töltő.

Egy normál, személyautóban való 50-60-70Ah-s akkuhoz 5A-est vegyél. A 2A-es is fel fogja tölteni, de majdnem egy örökkévalóság lesz, mire végez.

2022. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Semmilyet nem érdemes venni. Csak az akkucserét / generátorjavítást lehet vele elodázni pár hétig.

34 év és félmillió kilométer alatt nem volt olyan szituáció, hogy szükségem lett volna rá. Egy napi használatban lévő autó még rövid távokon is mindig feltölti az akkut.

Akkor érdemes esetleg venni, ha van egy tényleg csak "hétvégi", vagy csak havi egy-két alkalommal nagybevásárlásra használt autó.

2022. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy végső kérdésem van még. Töltésnél le kell venni a sarut az akkumulátorról? Mert ha rajta van, akkor hogyan teszem rá a csipeszt? Elég ha a saruk külső felére csippentem rá? Nem árt az autó elektronikájának, ha áramot táplál be a töltő neki? De ugye, ha leveszem, akkor viszont újra kell tanítani minden elektromos berendezést, ami macerás.
2022. okt. 24. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell levenni a sarut mert ezekben a töltőkben már mindenféle védelem van és bárhova csìptetheted a sarun, akár egy csavarra is.
2022. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam levenni. A generátor is áramot táplál be, még sem lesz semmi baja az elektronikának. Az meg nem tudja, hogy "töltőáramot" vagy "generátoráramot" kap. Áram-áram.

Bárhova rácsíptetheted, a fémes érintkezés a lényeg.

2022. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A használati utasítása azt írja, hogy a piros kábelt az akkumulátor pozitív pólusára kell tegyem, viszont a fekete kábelre azt írja, hogy az autó karosszériájára kell csippentenem, távol az üzemanyagvezetéktől. Ezt most csak én nem értem vagy tényleg így kell használni??? Soha életemben nem töltöttem még így akkumulátort, hogy a fekete nem az akkumulátor negatív pólusán van. Valaki magyarázza már el, hogy mi ez és miért jó így.


Egyébként a másik, hogy azt írja a magas töltőáram megrongálhatja a fedélzeti elektronikát, ezért csak levett akkumulátorral szabad tölteni. De akkor ez csak a rekondicionálásra vonatkozik, a normál töltésre nem?

2022. okt. 25. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!