Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan irreálisan drága...

Miért olyan irreálisan drága ma egy használt opel zafira B 1.8 Benzin enjoy típusú személygépkocsi?

Figyelt kérdés
Nagycsaládos autóra szeretnék váltani, és meglepődve tapasztalom, hogy egy fapados opel zafira olyan árban van, mint egy felszerelt mazda 5-ös. (És most az egyforma állapotban levő autókat hasonlítom össze) 2010-2013 évjárat közt. Egy opel zafira tourer mondjuk egy 2011-es még fölé is megy árban a 2011-es mazda5-ösnek. Miért van ez?! Pedig a mazda 5 egy jóval magasabb kategória egy opel zafira B-hez képest! Jobb az anyaghasználat, jobb a motor (a 2L-es szívó benzin mazdával hasonlítottam össze árban az 1.8 szívó benzisen opel zafirát) sokal kényelmesebb ülések, tolóajtók... stb... Mégis miért van az opel olyan árban?! Nem legalább 1 millával olcsóbb kéne legyen a zafira a II. generációs mazda5-höz képest?!

#Opel #Zafira #Mazda #Mazda 5 #opel zafira b 1.8 enjoy
2022. okt. 20. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
A piac áraz, nem a szubjektív véleményed
2022. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem létezik a világban olyan, hogy valami "irreálisan" drága lenne. Minden reális. Ha annyi a piaci ára, annak oka van. Amikor azokat az árakat odaírták, akkor nem csak beletenyereltek a billentyűzetbe, illetve nem is egy random szám generátort használtak. Nem egy csimpánz bökött kedve szerint számokra és még csak nem is Soros György mocskos országromboló keze áll a háttérben.


Annyi az ára, mert annyi az ára, így alakult a piac, szóval az ár reális. Annyit ér jelenleg az az autó. Hogy miért, az több okból sem jó kérdés, egyrészt azért mert az már nem a közlekedés kategóriába tartozik, nem vagyunk piackutatók, másrészt pedig azért, mert még ha tudunk is mondani 1-2 indokot (mert tudunk), az akkor sem válaszolná meg a kérdésedet. Mindenre lehet mondani, hogy "de", meg "pedig", meg "bezzeg" és tényleges képet csak akkor kapnánk, ha százával felsorolnánk mindent. Azt meg nem lehet.


Lényeg a lényeg: annyiba kerül.

2022. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
A piac áraz, ahogy előttem 8s írták, a Mazda 5 valószínűleg azért van árban lejjebb, mert iszonyatosan rohadós autó hírében állt/áll, ráadásul a 2 literes Mazda benzines is az olajfogyasztásáról híres, szóval a piac bepozícionálta az Opel alá árban.
2022. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 HA a kérdés nem ide tartozik, áruld el, hogy hova írjam ki, hogy ne pökhendi és használhatatlan választ kapjak, hanem használhatót! A tiéd is lehetett volna használható, ha azt az 1-2 indokot elárulnád!


A kérdést azért teszi fel az ember, hogy okosodjon! És azt hinné, hogy valaki azért olvassa el a kérdést, és ír, mert van benne segítő szándék! De benned nemhogy segítő szándék nincs, hanem egyenesen rossz indulat van!

2022. okt. 20. 10:51
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Az opel benzin motra minden tekintetben alul marad a mazda benzimotra mellett. A mazda 2L-es olajat csak akkor fogyaszt, ha nem volt optimális az olajcsere. Ez elmondható az eopelről is! A mazda szívó benzinesének ráadásul más gyengepontja nincs, ellentétben az opel benzinesével.

2022. okt. 20. 10:54
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Kielégítő választ kaptál tőlem, csak mivel a válasz arra irányul, hogy tévedsz, ezért nem vagy hajlandó elfogadni azt. Kaptál tőlem egy 9 soros, kifejtett választ és úgy döntöttél, hogy márpedig az nem is létezik, mert a te saját egyéni véleményed sokkal fontosabb és igazabb, mint a pártatlan tényeg.


Csak a kedvedért még egyszer, röviden, tömören:


1. Minden árnak megvan az oka, semmi sem "indokolatlan".

2. Az árakat befolyásoló okok ismerete nem a hétköznapi autókedvelők szakterülete (akik itt vannak), hanem a piackutatóké (akik nincsenek itt).

3. Attól, mert szerinted az Opel szarabb a Mazdánál, attól az még nem lesz igaz.


Ennyit kellene csak felfognod, nem olyan sok ez.


Ha tényleg nem áll szándékodban a válaszok elfogadása, semmi baj! De kérlek ne zaklasd a válaszadókat! A te kérdéseid nélkül is jól vagyunk! Rendben? Kérdezni nem kötelező! Hogy érthető legyek: Húzz innen a francba!!!

2022. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 Hát jó nagy luft lett az utolsó bekezdésem, mire leírtam már törölve is lettél. Látod látod, tényleg túl nagy az arcod.
2022. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

5. Nem motra !!!

Motorja.

Tanuld meg.

2022. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 4 pipás egy idepohosodott paraszt, csak ilyen stílusban hajlandó kommunikálni, azt gondolja, az ő s*ggéből süt a nap.

Pontosan neki kellene eltakarodnia innen, de már végleg.

Hiába jelentgetem a tuskó válaszait, tojik rá a gyk.


Kérdező, minden annyiért árulnak, amennyiért kereslet van rá, az opelok valamiért mostanság kelendőek, előguberálták az f astrákat is, rengeteg g astra rója az utakat megint. Sajnos az újabb autók megjelenésével, még egy g astra is ütőképesebb, pedig akkor azt hittük, ezeknél nagyobb vackokat nem hord már össze az autóipar. Ecotec, 2 ECU-s isuzu, vp44 adagolós szíjzabáló 68le-s német dízel, stb...

2022. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Csak én találom roppant poénosnak, amikor valaki valakit a stílusa miatt támad, miközben ő maga ilyen szavakat használ, mint "paraszt", "tuskó", "eltakarodnia"...


Tudom mit fogsz mondani: csak azért írsz nekem ilyen stílusban, mert én is szar stílusban írtam. Ugye? Szóval így oké a szar stílus, ha más szar stílusára reagálsz? Na akkor olvassunk csak vissza: az első válaszomban (#2) nem tudom milyen kivetnivalót találsz, normálisan írtam le mindent. Nem hangzott el semmi olyan, ami annyira szúrhatná a szemedet. A normális válaszomra reagált kérdező (#3) paraszt módon és ezt követte az én (#6) paraszt válaszom.


A te saját logikádat követve az én paraszt válaszom rendben van, hiszen csak parasztságra reagáltam. Nem én indítottam a parasztságot. Ha a te válaszod felém rendben van, akkor az enyém is kérdező felé. Ha az enyém nincs rendben, akkor a tiéd és a kérdező válaszai sem és ha én kitiltást érdemlek, akkor kis önkritikát gyakorolva nektek is törölnötök kéne magatokat az oldalról.


Ugatni azt tudtok, de gondolkodni már...

2022. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!