Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Égett kuplung szagot éreztem...

Égett kuplung szagot éreztem az autó utasterében, mikor felálltam egy magasabb padkára. Túlzottan is csúsztattam a kuplungot, nagyon felpörgött a motor, de az autó egy ideig nem mozdult. Probléma adódhat ebből, vagy egyszeri alkalom nem veszélyes?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kuplung ég akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Kiharap egy darabot belőle, akkor már nem lesz igazi. Majd meglátod hogy veszel-e észre változást. Ha nem jó a kuplung akkor majd kicserélteted.
2022. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Lehet hogy gallyra vágtad, lehet hogy túlélte. Ezt így nem lehet megmondani, de hogy nem tett jót neki, az biztos.

Ha kezd máshogy/furán viselkedni a kuplung, akkor tudod az okát.

2022. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kibír egy kuplungtárcsa. Hacsak nem nagyon a végét járta, akkor ennyitől nem lehet baja.
2022. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%
Szerintem sem lesz gond. Egy kicsit megégett a felülete. Majd lekopik az égett rész.
2022. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, 1-2 éve az egyik munkatársam úgy indult el egy emelkedőn, hogy vágni lehetett volna a kuplungfüstöt és még ma is a gyári kuplung van abban az autóban.

Szóval én a helyedben nem aggódnék.

2022. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek az előző válaszolókkal,ki vannak azért találva ezek a dolgok,egy ilyen alkalomtól nem fog szétesni.Ha az utolsókat rúgja a kuplung ki kell hamarosan cserélni de nem ezen múlik,az enélkül is cserés lenne.
2022. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Párszor kibírja ezt a kuplung, de erre elhasználni szerintem pazarlás. Drága dolog.

Menj el néha gyakorló utakra, indulj emelkedőn, padkázz kicsit óvatosan, indulj el gödörből, ilyesmik. Ha jól megy, képes leszel alig hallható fordulat emeléssel elindulni szinte bárhol.

2022. okt. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
ha valeo akkor cumi, kuka!
2022. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!