Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen váratlanul autó nem...

Hpista81 kérdése:

Teljesen váratlanul autó nem indul. Peugeot 206 2000-es benzines. Akkumulátor kvázi új, bemérve. Amikor az indítókulcsot elfordítom, se kerregés, nem hallani az indítómotor próbálkozását. Mintha valami blokkolná. Immobilizer nincs. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az akku hiába jó ha nem zárt az áramkör.Érdemes lehetne megnézni a testkábelt,ahol a kasznihoz van fogatva van e fémes kapcsolat,vagy esetleg rozsdás.
2022. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rágta meg egy nyest valamelyik kábelt az autóban?
2022. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Talán "csak" megszorult az önindító. Ha hozzáférsz, akkor próbáld megütögetni (határozottan, de azért ne verd szét, lehetőleg valami puhább anyaggal, pl. fadarab, gumikalapács, ilyesmi, akkor lehet kicsit erősebben is ütni, nem lesz baja). Fémmel ne próbálkozz, egyrészt azért mert azzal meg tudod sérteni, másrészt ha véletlenül mellé ütsz, földhöz vág az áram.
2022. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megpróbálom megtisztítani még1x a csatlakozókat, testkábelt, hátha

Nyest? nem tudom, belvárosban élek, itt parkol az autó is. talán macska?

Megpróbálom majd megütögetni, de eléggé nehezen hozzáférhető.


Az még az érdekes, hogy teljesen váratlanul nem indul most. Tavasszal is volt pár hónap amíg teljesen jól működött, azután hirtelen nem. És pár hét múlva egyszercsak beindult, váratlanul. Aztán megint hónapokig semmi gond, és ismét nem indított. majd pár hét múlva derült égből ismét jó lett. Se időjáráshoz, se semmihez nem tudom kötni.

Ha pozitív sarut leveszem és hozzáérintem az akku pozitív pólusához, nem szikrázik.

2022. okt. 23. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy rönó clióval jártam így,nagyon rég-spontán 'lefagyott',önindító meg sem moccan,és égett szag...Többször voltam vele szerelőnél,de ha épp működött nem találták a hibát.Aztán egyszer sikerült úgy elvinni szerelőhöz hogy ott nem indult,na akkor megtalálták a hibát:egy sérült vezeték időnként hozzáért a kasznihoz és letestelt-nálad is hasonló gond lehet.
2022. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem találtam meg a hiba forrását.

Tudtok ajánlani szakembert, aki autóvillamosságban jártas, és Budapesten, belvároshoz közel van a műhelye?

2022. nov. 7. 09:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, hát elmentem szerelőzőhöz, multiméter mérések rendben, biztosíték szintén. felemelték az autót, megütögették az önindítót és lám beindult kulcsráfordítással, ahogy 3/6 anonim írta.
2022. nov. 8. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!