Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kérdésem azokhoz szól,...

A kérdésem azokhoz szól, mostanában szereztek B kategóriás (nem hivatásos) jogsit Budapesten, le tudnátok írni, hány hónapba telt a vezetés része és hány órát vettetek a sikeres forgalmi vizsgáig, ha még emlékeztek erre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez teljesen egyénfüggő, csak kíváncsi vagyok. Én nemsokára elkezdem és az autósiskolámban azt mondták, hogy esélytelen, hogy 30 óra elég legyen az 580 km-hez, de ha meg is lenne, még nem lennék annyira ügyes, hogy ajánlott legyen vizsgázni menni és több óra kell ehhez. Hétköznaponként fogok járni reggel 7-re, nem tudom ez számít-e valamit, hogy mekkora forgalom lesz ilyenkor és mennyire lesz nehéz ilyenkor haladni.
2022. okt. 23. 20:29
 1/7 anonim válasza:
70%
Nem esélytelen csak sok oktató van akivel a befizetett óra (2 óra volt nekem /alkalom) és te meg üllhetsz aálló kocsban mert ő beugrik vásárolni
2022. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
én 1 hónap alatt lezavartam a 29 órát, 30.on levizsgáztam elsőre sikerrel. No de ego nélkül én profi vagyok, apámtól örököltem, a véremben van a vezetés.
2022. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a km-hez esélytelen az óra, menekülj, tipik az az autósiskola, ami nem visz el vidékre, aztán csodálkozunk, hogy 70-es és 90-es táblánál is csak 60-nal mer menni a friss jogsis. Budapesten kívül más megyében ilyen nincs.

A 7-es kezdés attól függ, dupla órákat nyomsz-e le. 7-kor élénkül a forgalom, 8-10 és 16-18 között brutál a fővárosban, persze a tanulókat nem a nagykörútra meg a Hungáriára viszik. Amúgy ez pont mindegy, amint a kezedben a jogsid, Európában bárhol bármikor vezethetsz, szóval nem árt, ha nem kertvárosi utcákban zajlik minden óra nulla forgalommal, meg nem csak szép, napos időben.

2022. okt. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy szervezik az órákat. Nálunk megyeszékhelyen volt az oktatás-vizsga, de az oktató és diákjai 70km-re laktak onnan. Feljött egyszerre 2-3 diák (ha 2, akkor én voltam a 3. megyeszékhelyen kollégista diákként), egynek egyből megvolt egy országúti vezetés óra, rotálva vezettek fejenként 1-2 órát, majd hazafele megvolt másnak az éjszakai/országúti vezetés. Másik előny, hogy a hátsó ülésen ülve mi is tanultunk mások hibáiból meg az oktató utólagos észrevételeiből.
2022. okt. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, azért esélytelen, mert egy csomót fog állni az autó a nagy forgalom miatt. Dupla órákat fogok venni, tehát 2x50 percet reggel 7-től.
2022. okt. 28. 20:37
 6/7 anonim válasza:

Nekem nagyjából 35 óra volt, de én Szentendrén csináltam, úgy hogy kevés vlt a dugó. Az hogy így hány hét alatt van meg az attól függ mennyit veszel egy héten. Az oktatók azt mondják, hogy általában az elvárt órák megduplázásával valószínű átmenni a forgalmi vizsgán. De ezt persze embere válogatja. Budapesten tényleg nehezebb a dugók miatt.

Azt javaslom, ha van rá módy akkor az alapokat próbáld megtanulni szüleid/ismerőseid kocsiján. Természetesen forgalomtól elzárt területen (ugyanis így nem csinálasz semmi jogszabályba ütközőt). Ha megtanulsz parkolni, minden módon, megfordúlni, elindúlni, megállni. Akkor lényegesen lerövidítheted a vett óráid számát, és gyorsabban meglesznek a kilométerek is, hiszen a kezdetekben vezet az ember a legkevesebb kilométert.

Sok sikert a vezetéshez!

Ha van valami további kérdésed nyugodtan írjál privátban.

2022. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül hány óra alatt lett meg a jogsid?
2023. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!