Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 190 cm magas, friss jogsis...

190 cm magas, friss jogsis kezdő vezetőnek első autó ötletek?

Figyelt kérdés

190 cm magas vagyok és hosszúak a lábaim. Ideális ferdehátú, kis fenntartási költségű, gazdaságos első autót (használt) keresek rutinszerzéshez.


Fontos, hogy jól "ki tudjak látni" belőle és könnyen lehessen vele parkolni, ne kelljen túlzottan félteni az ára miatt, emiatt maximum 1 millió forintot szánnék rá. (Ez persze nem azt jelenti, hogy száguldozni akarnék vele!)


Nem szükséges, hogy fiatalos legyen kinézetre, csak lehessen vele biztonságosan eljutni A-ból B-be.


Hátsó ülésen nem szállítanék senkit, tehát vezetővel együtt két ember férjen el benne rendesen. Nem baj, ha kicsi a csomagtartó.


Eddigi ötleteim: Suzuki Swift, Honda Jazz, esetleg Toyota Yaris.


Hasonló magasságú vagy magasabb emberek véleménye érdekel elsősorban, de mindenki tapasztalatára kíváncsi vagyok. Illetve ha írtok még ötleteket, azt megköszönöm!



2022. okt. 24. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Wagon R+, Opel Agila
2022. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel a magassággal biztos kilátsz minegyikből.

AZt meg nem értem hogy könnyen lehessen parkolni, mit jelent ez?

2022. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mert ha például nagyon hosszú a kocsi meg széles, akkor könnyebben meghúzhatom az oldalát ha ügyetlen vagyok és ha nagyobb méretű, akkor nehezebb neki megfelelő parkolóhelyet találni.


A magasságom meg azért számít, hogy a lábamnak legyen elég hely és tudjam normálisan kezelni a pedálokat. Ne az legyen, hogy ha teljesen kinyújtom a lábamat, akkor félig be van nyomva a kuplung, mert csak úgy fér el, meg ilyesmi.

2022. okt. 24. 14:33
 4/15 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam már egy régi VW polo esetében és az volt, hogy ahhoz, hogy felengedjem a kuplungot, nagyon hátra kellett tolnom a sarkamat. A másik probléma meg az lenne, ha a lábfejem hátulról beleakadna a pedálba. Mert ha teljesen hátratolom az ülést, még úgy is túl közel vannak a pedálok.
2022. okt. 24. 14:36
 5/15 anonim válasza:
100%

"VW polo esetében és az volt, hogy ahhoz, hogy felengedjem a kuplungot, nagyon hátra kellett tolnom a sarkamat."


Nem lehet hogy az azért volt mert a talpad túl nagy?

2022. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De igen, 46-os lábam van.
2022. okt. 24. 14:41
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagydarab ember vagyok, ezért sem egyszerű.
2022. okt. 24. 14:45
 8/15 anonim válasza:
100%
Jaa nekem 47 es nem mondtanám olyan nagynak barátomnak 51 ese van NA az nagy :D de amúgy biztos kellemetlen megértem :)
2022. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8as! Milyen magas a barátod? Kérdező! Ez hülyeség hogy mindegyikből jól kilátsz, pl Daewoo kalos-ból már nem látsz jól ki. (186vagyok), de N16-os almeraba jól elférek. Aszem a totalcarnak volt ilyen tesztje, hogy ha mind a 4utas 190centi felett van, akkor miben tudnak kényelmesen elférni
2022. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
9 es, most 17 évesen 203 centi :) 6 éve mikor megismertem volt akkora mint én :D
2022. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!