Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néha recseg az egyes fokozat,...

Néha recseg az egyes fokozat, szinkrongyűrű lehet?

Figyelt kérdés

Kései 2000s Volkswagenről van szó, manualis valtó, 220ezer km. A napokban kezdődött el, hogy ha 'hirtelen' váltok egyesbe (üresből), akkor elsőre nem mindig veszi be a fokozatot, kicsit recseg (hirtelen - 2mp-ig nyomvatartott kuplung; ha hosszabban tartom nyomva valtás előtt, akkor nem tapasztaltam ezt). Visszahúzom üresbe és utána visszateszem egyesbe, akkor jó. Minden más fokozat, köztük rükverc is simán, hang meg ellenállás nélkül megy, ezért szinkrongyűrűre gyanakszom.


Szerintetek? Persze innen nehéz belelátni, de ha szervízben fel kellene nyitniuk a váltót, az óradíjjak miatt kvázi gazdasági totálkárról beszélnénk.


2022. okt. 25. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Megjöttek a hidegek, és ilyenkor az olaj hidegen nem elég híg. Gondolom reggel csinálja. De persze a szinkrongyűrűk kopása is közrejátszik. Egy olajcserét érdemes megejteni, mert a váltóban sincs élettartam olaj. Van, hogy segít.
2022. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy próbát megér! Megkérdezem a szalont ahonnan vettem év elején, hogy az volt e cserélve (azt tudom hogy motorolaj meg szűrő az volt, de váltóolajat necces hogy nem csináltak; nem Magyarország, itt nem ilyen csontiék vannak)
2022. okt. 25. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az 1. fokozat nem szinkronos.
2022. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinkrongyűrű vagy fáradt olaj

Arra ne alapozz, hogy nem Magyarország, tudnék mesélni igazi kókler német meg osztrák meister-ekről is...

Volt amelyik fordítva akarta a kardánt beszerelni, úgy szólt neki a másik jürgen neki, hogy nem véletlenül vannak rajta azok a nyilak

2022. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Te megragadtál az 50-es években?
2022. okt. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es persze tudom tudom, külföldön is vannak lehúzósak, csak azért raktam oda hogy kinti, hogy ne zsigerből jöjjön a "bennük ne bízz, tuti átvertek", mert otthon erősen benne van az autós köztudatban, hogy a díler rossz.


De köszi, az olajcsere ártani nem árt

2022. okt. 25. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!