Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford puma (1997-2001) vagy...

Ford puma (1997-2001) vagy Ford Cougar?

Figyelt kérdés

Melyik autó a szebb és jobb?

A 1997 és 2001 között gyártott Ford Puma Coupé vagy a Ford Cougar?



2022. okt. 26. 00:46
A kérdező szavazást indított:
Ford Puma Coupé
Ford Cougar
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem egy nagy szépség… de akkor már Cougar
2022. okt. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ford Puma mindenben jobb
2022. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne mindenben jobb? A Cougar nagyobb autó, Mondeo alapokon van, míg a Puma Fiesta alapokon, tehát máris kettő kategóriával feljebb volt a Cougar -> jobb minőségű és nagyobb beltér, máris +1 pont oda.


A Cougarból 2 literes sornégy és 2,5 V6 volt, bár túl fürge egyikkel sem volt, de azért egy manuális 2.5 V6 még mindig több mint egy 1.4-es vagy 1.6-os Puma. Volt még az 1.7-es 125 lóerős, az kb egy V6 Cougarhoz hasonló menetdinamikát adott a jóval alacsonyabb tömegnek köszönhetően, meg persze van a Ford Racing Puma a 155 lóerős 1.7-es motorral de abból nemhogy hahun, még mobile.de-n sincs jelenleg egyetlen darab sem, ha meg van akkor horribilis áron amennyit nem ér az egész autó. Tehát itt sem igazán tud többet.


Rohadni mindkettő rohad csúnyán, jó állapotú mindkettőből ritka, és egyik sem igazán sportautó, csak sportosan néznek ki. Hogy melyik néz ki jobban, az meg szubjektív, de kicsit nehéz elképzelnem hogy bárkinek a Puma tetszik jobban, magasan fekszik, rövid, esetlennek hat az egész az én szememben, pont mint az Opel Tigra.

2022. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 joshy8084 ***** válasza:
Nekem Pumám van, 1.4, tetszik benne, hogy jól vezethető kanyargós úton és 1998-as autó létére nem fapad (klíma, elektromos ülésmagasság a vezetőnek, projektoros lámpa). Nem egy korosztály és kényelmi szint a Mondeo MK4-gyel, ami mellé vettem, de nekem pont tetszik, hogy Budapesten be tudom erőltetni kisebb helyekre is. A Cougar is tetszik, félreértés ne essék, de most van egy nagy meg egy kis autóm a Pumával, amúgy lenne két "batár".
2023. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!