Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Cougar vélemények?

Ford Cougar vélemények?

Figyelt kérdés
2000 cm3 benzineseket nézek. Szeretném tudni, van-e valakinek tapasztalata (pl. alváz rozsdásodása). Főleg ha valakinek volt\van ilyen. Köszi!

2017. jan. 17. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem Contour-om volt (az ugyanaz, csak 4 ajtós kasznival), 2 literes zetec motorral, csak 2002 és 2005 között, tehát a rozsdásodásra nem tudok mit mondani.


Nagyon szerettem azt az autót, beletekertem vagy 160e mérföldet (kb. 270e km, amerikai műszeres volt), és a motorja még a végén is úgy ment, mint a svájci óra.


Azért igényelte is a törődést, sokszor volt valami apró-cseprő nyűgje (EGR szelepet, légtömeg mérőt kellett folyamatosan pucolgatni - mondjuk sokat mentem vele- az USA-ban éltem akkor és jó párszor körbeutaztam az országot).

Amire még emlékszem, valamiért a benzinpumpát kellett benne többször cserélni - igazából nem jártam utána miért, mert olcsó volt az alkatrész és kb. 5 perc volt kicserélni (és nem hirtelen romlott el, jelezte időben).


Úgy "elromlani", egyszer romlott csak az autó el (amikor ott hagyott az út szélén), szétesett benne a vízpumpa (vezérműszíj cserekor mindig cseréltem a vízpumpát is, ez már a 3-ik volt benne, és persze a legolcsóbb utángyártottat vettem, mondjuk azt, hogy ez hiba volt).


Egy fura konstrukciós baja volt még az autónak, miszerint ha nyáron nagy melegben légkondival huzamosan 150kmh fölött ment, akkor elkezdett túlmelegedni mert nagy sebességnél valahogy úgy áramlott a levegő, hogy a légkondi hűtő "elvette" a hűtést a rendestől. Ilyenkor lassítani kellett v. kikapcsolni a légkondit - viszont mondjuk 120-130kmh-nál nem volt ez a probléma.


A fogyasztása egész jó volt a 2L-hez képest, amerikai viszonyok között 7-8L-es fogyasztással el lehetett vele járni.


Volt annakidején egy fórum, www.contour.org, nézd meg még megvan-e.

2017. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2017. jan. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!