Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyit számítana hol tankolok?

Ennyit számítana hol tankolok?

Figyelt kérdés

Direkt nem akarom leírni milyen kutakról van szó, nehogy hitvitát robbantsak itt ki.

Szóval. Van egy páréves autóm, ami kis fordulatszámon, egy bizonyos sebességtartományban olyan hangot ad ki, mintha valami rezegne, vagy berezonálna. Volt már márkaszervizben nagyszervizen, kisszervizen, külön is elvittem (beült mellém a szerelő meghallgatni), szóval elég sokszor ránéztek már. Mindig az volt a válasz, hogy ennek ilyennek kell lennie, kis fordulatszámon néha csörgő hang jön a motorból. Elfogadtam, csak tudják..

Én az a típus vagyok, aki mindig egyfajta kúton tankol, 5-ből mondjuk 1x E5-öt. Most kényszerből egy másik kúton tankoltam tele az autót, és azóta ez a csörgő hang szinte teljesen megszűnt. Lehet ennek köze az üzemanyaghoz? Tévedtek volna a szerelők?


2022. okt. 26. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
mindegy hol tankolsz
2022. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Elméletileg nem kéne lennie jelentős különbségnek, gyakorlatilag sokszor hallottam már, hogy ettől az üzemanyagtól halkabb, erősebb, nem zörög stb. mint attól, lehet ezt placebonak is nevezni, de lehet, hogy egy összetevőből kevesebb vagy több van benne, amitől nem zörög. Tankolj ott ahol most kényszerből tankoltál és majd kiderül hogy valóban megszűnt-e amiatt.
2022. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Kopogni, csörögni az E10-től szokott, de nagy külömbség nem lehet. Pláne egy MOL meg Shell között ami teljesen ugyanaz nálunk.
2022. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
#3 Pont nem az E10-től csörög. Az etanol oktánszáma magasabb mint a benziné, jobb a kopogástűrése. Az E85 oktánszáma például 105 volt.
2022. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 Pedig sok helyen, főleg Opel fórumokon olvastam már erről tapasztalatot. 95-ös benzinnel kopogott a motor, 100-assal már nem. Vagy lehet a kérdező ahol tankolt pont az állami tartalék benzin volt, az full etanolmentes.
2022. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem placebo. Szembetűnő a változás.
2022. okt. 26. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan szakikák...hogy a mai autokban van kopogásétzékelő.vagyis ha a keverék idő előtt robbana be akkor az ecu álit a gyújtási idön igy csökken a teljesitmény de nincs kompresziós égés. Meg amugy is elég fura azt feltételezni hogy egyes kútakon nem tartják be az üzemanyag szabványt...a95 ös minden kúton minimum 95 oktános. Fura is lenne ha nem igy lenne😉
2022. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem ugyanaz a minőségű a benzin minden kúton. Nevetséges, hogy ezt mindig cáfolni próbálják.
2022. okt. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Igen.
2022. okt. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!