Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vásároltam egy autót,...

Most vásároltam egy autót, aminek tanksapkájába minimum 98 plus van írva. Tankolhatok bele 95-öst? 2.0tfsi bwa.

Figyelt kérdés

12 literes fogyasztás az átlagom, és kiszámoltam, hogy az árstop miatt 100km alatt 3.000ft különbség alakul ki.


Tankolhatok bele 95-öt, vagy nagyon káros és inkább 98 vagy 100 menjen bele csak?


2022. okt. 27. 11:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
92%
#10 Ezt te nagyon kevered. Semmi köze a kérdéshez az etanoltartalomnak. Amúgy a 98-as E5. Tudod mit jelent a 95 és 98 egyáltalán? Nem hinném. Nézz utána.
2022. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10 Nem elnevezés, hanem oktánszám. Fontos jelentősége van. Minél nagyobb az oktánszám, annál nagyobb kompressziót bír az üzemanyag öngyulladás nélkül. Ezzel nem lehet "viccelni", nem lehet "csalni", ez nem egy összeesküvés-elmélet, ha például az Auchan 98-as benzinje alacsonyabb oktánszámú lenne mint ami oda van írva, abból hatalmas balhé lenne, és hát nem két napja kapható már náluk. Ha egy olyan motort, aminek a kompressziója túl magas a 95-ös oktánszámhoz, mégis 95-ös benzinnel fogsz tankolni, az nem fog megfelelően működni.


Az E5-E10 jelölés ezektől csak annyiban függ, hogy jelenleg Magyarországon (és ha jól tudom egész Európában) az a szabályozás, hogy a 95-ös benzin E10, a prémium benzin - legyen az 98 vagy 100 - E5. A különbség az etanol tartalomban van. E5-nél 95% ólommentes benzin és 5% etanol tartalma van az üzemanyagodnak, E10-nél 90%-10% az arány, ami kevésbé környezetszennyező, ezért hozták be pár évvel ezelőtt. Ennek semmi köze ahhoz, hogy egy autónak milyen oktánszámú üzemanyag szükséges.

2022. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!