Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?

Mi baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés

Gépjármű mechatronikai technikusnak tanulok/nemrég kezdtem/, és múlt héten szóltam az oktatómnak, hogy behoznàm az autómat a műhelybe, és nézzük meg, mert nincs fűtés benne. Bevittem, a hűtőfolyadék rendben volt, nem forrt. Egy hónapja lett hengerfejezve egyébként, új hűtő van benne, hengerfejtömítés lett benne cserélve, új termosztátot kapott, sikolva lett a hengerfej, stb. Miután elhoztam a szerelőtől kb két hétig volt benne fűtés, és most megint nincs.

Az oktató észrevette ezen a hibàn kívül azt is, hogy a hűtőventilàtor az autóban ki-be kapcsolgat. Ugyan ő nem mondta, de utána olvastam, és arra azt írták, hogy ilyenkor a hőgombàt érdemes cserélni.

Az oktató nézegette az autómat, de azt mondta, hogy fogalma sincs, hogy mi baja lehet a fűtésnek. Megnézték a gyakorlattabb osztálytàrsaim is, és ők sem tudtak semmit mondani.

Mi baja lehet a fűtésnek? Hol keressem már a hibát? Abszolút nincs fűtés, jéghideg levegőt fúj, ami nagyon kellemetlen ilyen időben, ráadásul úgy, hogy nekem az autóm a munkaeszközöm.

Suzuki Swift Sedan 1.3 8V, 2001 az alany. Ha számít valamit, akkor klímás a jármű.


2022. okt. 28. 09:21
 1/10 A kérdező kommentje:
A motor egyébként melegszik rendesen, a csövek melegek, és a műszerfal szerint is megfelelő a motor hőmérséklete.
2022. okt. 28. 09:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Levegősödik a rendszer, valahol ereszt.

Meghengerfejezték, de lehet, úgy síkolták, mint amit tegnap láttam hengerfejet.....a gépmunka nagyon látszott rajta, többet értek volna, ha nem nyúlnak hozzá.

2022. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A csövek meddig melegek, a vissza jövő is meleg??

Ha ez jó akkor az elektromos hibát kell megnézni, de azt inkább egy elektro szakembernek kellene.

Vagy még a légterelő is lehet hogy zárt állapotban van, lezárja a meleg levegő útját.

2022. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy átmosod az egész rendszert, meg meg kell nézni, hogy a fűtéscsap működik-e rendesen.

Srácnak elég sok mocsok kijött, és neki se volt fűtése.

https://www.youtube.com/watch?v=O6PlUkQ1XjI

2022. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen vízhőmérsékletnél kapcsol ki-be a venti?
2022. okt. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

"Gépjármű mechatronikai technikusnak tanulok"

Akkor gondolom tudod vagy utána tudsz nézni, hogy van-e a melegvizes körben fűtéscsap ebben az autóban.

Attól nagyon függ, hogy hol lehet a hiba.

Tehát van vagy nincs?

2022. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk ha ezen a szinten tart a technikusi képzés, akkor lassan egy pattintott kő végű lándzsa elkészítése is megoldhatatlan problémát fog okozni. :D :D
2022. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7, ha jártàl volna az új rendszerben iskolában, akkor tudnád, hogy az első félév csak elektrotechnika, és gépészet. Kimondott szakmai tárgyak nincsenek is. Azért írtam, hogy most kezdtem. Esetleg te már egy hónap után tudtál mindent autószerelőin? Mert én két hónapja járok, és szakmai dolgokról nem is sokat beszéltünk eddig, majd januárban lesz csak ágazati vizsga/abban is csak elektrotechnika, és gépészet lesz. A gépészetből is annyi, hogy fémlemezt fogunk megmunkàlni/.

Az orvos hallgató sem lesz egy félév után egyből orvos, hiába fogsz hozzá rohanni a problémáddal.

De jelenleg egyébként ott tartunk, hogy az oktató sem tudott semmit mondani a járműre, és még neki sincs tippje sem, hogy hol a hiba, tehát ha ő nem tudja 25 év autószerelői múlt után, akkor én honnan tudjam? Valószínűleg ha tudnám, akkor nem írtam volna ki a kérdést.

4, igen. Ezt említette egy haverom nemrég.

2, akkor hogy lehet hogy két hétig kb volt fűtésem hengerfejezés után, de most megint nincs? Nyilván nem rosszindulatból kérdezem, csak gondolom, ha levegősödne a rendszer abból az okból, akit írtál, akkor nem lett volna két hétig sem fűtésem szerintem.

3, tanárom villamos szakember/ő tanítja az elektrotechnikát/, és ő nem tudott rá mit mondani. Egyébként a csövek a melegek, ha a motor elérte az üzemi hőmérsékletet, és végig melegek is maradnak. Termosztát is jó ezek alapján, meg az nem is rég lett cserélve. Oktatóm is először a termosztátra gondolt látatlanban.

5, köszi a kérdést, meg fogom nézni a napokban, és megírom. De az biztos, hogy elég furcsán viselkedik a ventilátor is, mert hideg motornàl is be-beindul, megy egy kicsit, és leáll, stb. De fogok írni pontos adatot.

2022. okt. 29. 06:48
 9/10 krwkco ***** válasza:

"Egyébként a csövek a melegek, ha a motor elérte az üzemi hőmérsékletet, és végig melegek is maradnak."

Nekem Fiestam van, klíma nélkül. Hasonló korú. Annak a melegvizes csap nélküli hűtőrendszere úgy dolgozik, hogy amíg zárva van a termosztát, addig csak a fűtésre megy a víz. Ezért az utastérbe menő cső azonnal melegedni kezd és a kijövő is. Főleg, ha nem jár a fűtőventillátor. Ha nálad csak az egyik cső melegszik, akkor nincs keringés az utastér felé. Eldugult a hőcserélő vagy levegős.

Amikor kinyit a termosztát, akkor megosztja a meleget a hűtő és az utastér között. Ha egy ideig langyosodik a fűtés, de aztán visszaesik, akkor lehet, hogy a termosztát túl nagyra nyit. Nekem már volt ilyen, utángyártott termosztáttal.

Mindez akkor igaz, ha a kijelzett hőmérséklet szokásosan emelkedik a normál értékig és ott megáll vagyis a motorhűtés előírás szerint működik. És ha a fűtésbe nem szól bele nálad a klíma elektronikája semmilyen módon. A saját autóm alapján nekem ennyi tapasztalatom van.

2022. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azért az hogy elkezditek végigtapizni a vízcsöveket hogy a víz útja merre milyen hőméréskleteket generál nem egy rocket science.

De addig sem jutottatok el hogy vízhőt mérjetek, bár ha a venti bekapcsol, akkor legalább a hőgombánál van melegvíz.


#8 sohasem tanultam a szerelést suliban, magamtól tanultam mindent. btw, mostanra azért elég sok kocsit mentettem vissza az enyészetből. :D

De ha egy "tanár"-nak sincs fogalma semmiről, akkor mit fog tanítani? Pingvinezés tantárgy van? :D

Amúgy meg a kesztyűtartót kikapni, és elkezdeni ott nézelődni ha a fűtőradiátorig eljut a melegvíz, szintén nem egy ördöglakat..

2022. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!