Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogyan rangsorolná a...

Ki hogyan rangsorolná a motorolaj gyártókat minőség szerint?

Figyelt kérdés
Oké tudom hogy márka és márka közötti különbséggel lehet vitatkozni, csak arra vagyok kíváncsi hogy TE hogyan állítanál fel egy rangsort mondjuk a TOP 5 márkáról, te melyiket részesíted előnyben.

2022. okt. 29. 09:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
6%

1. Eneos

2. Motul

3. Castrol

4. Mobil

5. Shell


Ár-minőség alapján valahogy így jönne ki nálam.

2022. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
1. Motul 2. Shell, 3. Liqui moly, 4. Petronas, 5. Castrol
2022. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 krwkco ***** válasza:
61%

1. Akik a gyári specifikációnak megfelelő olajat gyártanak. És az ilyen olaj.

2. Az összes többi.

2022. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Az utóbbi 10 évben az alábbi olajokat használtam. Rangsort nem tudok felállítani közöttük. Érzékszervi különbséget egyik között sem vettem észre. Az autó egyiktől sem ment tönkre. Mérhető mennyiségű olajfogyasztás egyikkel sem volt (354.000 km-nél tartok most óra szerint). Egyikkel sem fogyasztott mérhetően kevesebbet. Házi laborom pedig nincs, hogy részletesen kémiailag vizsgálgassam őket.

Castrol EDGE Titanium Fst 5W30 C3,

Mobil 1 ESP 5W30

Mobil 1 ESP 0W40,

Shell Helix Ultra ECT C3 5W30,

Motul 8100 X-Celan EFE 5W30,

LiquiMoly Toptec4600 5W30

2022. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
1. Mobil 1
2022. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

1. Az összes ismert márka, mert az égvilágon semmi érdemi különbség nincsen közöttük minőség tekintetében, sőt, a legtöbb az konkrétan ugyanaz, csak más matricával.


2. Noname akármicsodák


3. Csapvíz


4. A.Z. Meisterteile

2022. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 krwkco ***** válasza:
56%

A 2-est "leminuszozókhoz" szólnék, mert kiváncsi volnék, hogy mire alapozzák a véleményüket.

Abban talán megegyezhetünk, hogy az olajon végeredményben a fémalkatrészek kopása múlik. És pár dl/100 km nagyságrendben a fogyasztás.

1. Felmerül a kérdés, hogy akik véleményt alkotnak egy olajról, azok közül hányan futattak kopásig különböző olajokkal motorokat, azonos körülmények között? Szerintem egyedül az autógyártó.

2. Akkor min alapulnak ezek a vélemények? A reklámokon és szóbeszédeken, amiknek szintén nincs más forrása, csak a raklám. Vagy tud valaki tényeken alapuló véleményről?

Tehát a kérdés amire egyesek válaszoltak: Ki hogyan rangsorolná a motorolaj gyártók reklámjait minőség szerint?

2022. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

#1 azért a török olajat első helyre rangsorolni elég meredek. :D :D



Ha meg japánból rendeled a tényleg japán Eneost akkor az valszeg nem lesz túl olcsó buli. :)

2022. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem sokat próbáltam, de amiket igen, azt rangsorolom.

1. Motul

2. Mannol

3. Eneos


Ezekből csak a Motult tudom ajánlani. Én nem spórolnék az olajon a helyetekben, mert az olaj olcsó, motorfelújítás nem.

2022. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 krwkco ***** válasza:
82%

#9

"... azt rangsorolom."

Megkérdezhetem, hogy mi alapján? Mert a motor nem kopott el néhány olajcsere intervallum alatt, amíg azt az olajat használtad?

Nem ellened akarok szólni, csak gyüjteném a kisérleti tapasztalatokat. Ha vannak.

2022. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!