Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lassul 110 felett?

Miért lassul 110 felett?

Figyelt kérdés

Sziasztok adott egy 2004 es ford mondeo mk3 2 ezres TDCI

A kérdésem az lenne, hogy 110 ig az autó gyorsul, megy csinálja a dolgát, de amint annál feljebb megy elkezd lassabban "pörögni" Ezzel egyébként semmi probléma, csak az furdal hogy amikor elhoztam, mentem vele akkor 150 az tökéletesen futott és 190 is. Azóta sajnos kitankolás miatt szerelonél volt, illetve egy Olajcsere is rá szorul (Amikor megvettem az autót természetesen cseréltem olajat) de már mentem vele annyit hogy ujra kell, mielőtt mindenki le cseszne, tudom hogy dizelnek nem szabad ki tankolni, de a villamossági radarra is rá fért volna akkoriban egy csere (műszerfal izzók) épp kuthoz tartottam..... Köszönöm előre is annak, aki válaszol és tanácsot ad!



#sebesség #Ford Mondeo #kocsi #Szerelés javítás #Dízel 2.0 TDCI
2022. okt. 29. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mi az a " kitankolás" ? Nem ismerjük ezt a szót.
2022. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ki tankolt arra értem, hogy elfogyott az egész üzemanyag, az autó leállt, megállt mivel nem volt amivel menjen munkából haza felé tankoltam akkoriban, viszont aznap nem, viszont oda tartottam vissza pár óra után a kúthoz.
2022. okt. 29. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Akkor csak gratulálni tudok,hogy kinyírtad az adagolórendszered a zsugoriságoddal! Eleve a DCI kényes a kevés üzemenyagra, te meg még megfejelted azzal,hogy üzemanyag és ezáltal kenés nélkül is futott egy kicsit miközben megállt alattad.

Kis olvasnivaló erről :

[link]

2022. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" de a villamossági radarra is rá fért volna akkoriban egy csere "

Ez is mi?

2022. okt. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor csak gratulálni tudok,hogy kinyírtad az adagolórendszered a zsugoriságoddal!"

Nekünk is volt, hogy teljesen elfogyott és a benzinkút előtt 200 méterre állt le és semmi baja nem lett. Előtte egyetlen benzinkút se volt. Ennyiből megállapítani, hogy valaki zsugori....

2022. okt. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

"Előtte egyetlen benzinkút se volt"

Talán időben kellene tankolni nem? Ezek elmennek 1000km-t is egy tank gázolajjal, szóval ne mond azt nekem, hogy korábban nem volt egy kút sem. A kérdező meg egyszer már "kitankolta" és akkor is a szerelőnél kötött ki az autója. Olvasd el a totalcaros cikket, hogy ennek az üzemanyagrendszernek mennyire káros ha kevés üzemanyag van a tankban.

2022. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg wltömődött és/vagy levegős maradt az üzemanyag rendszer.

Mi dkettőt okozhatja a szárazra járod a tankot.

2022. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"Talán időben kellene tankolni nem? Ezek elmennek 1000km-t is egy tank gázolajjal, szóval ne mond azt nekem, hogy korábban nem volt egy kút sem."

Nem, képzeld nem volt.. De te biztos jobban tudod a számítógép mögül ugatva, hogy hol volt és hol nem benzinkút a körzetünkben ;) Gondolom te még soha nem voltál hosszú túrákon.

Egyébként évekig volt mondeonk, soha nem ment el 1000km-t egy tankkal.

2022. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos munkából haza felé éppenséggel nem az autó volt, amire figyeltem mert magánéleti problémák is voltak úgy voltam vele "Pic$ába is majd vissza felé tankolok"

Sajnos olyan állapotban voltam amilyenbe nagyon ritkán, amit bánok nagyon de tanultam belőle, ha mások is olvassák ezt és ugyan így jártak, vagy van autójuk, egy jó tanácsot szeretnék mondani mint ember embernek,SOHA NE VIDD AZ UTADRA A GONDJAID, MERT NAGY ESÉLYE LEHET HOGY NAGYON MEGBÁNOD. Köszönöm

2022. okt. 31. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!