Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AWAB bilincs alkalmas nagynyom...

AWAB bilincs alkalmas nagynyomású vízcső szorítására?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Rugós bilincs van a hűtővízcsövemen, elgyengült és szivárog a hűtőfolyadék.

Szkeptikus vagyok az awab bilincs kialakítása miatt.

Ahol a csavar háza van a bilincsen ott elnyohatja a gumit?

A csavar-szalag menetezése szerintem nem alkalmas nagy nyomású cső szorítására mert szét megy a menet.

Van jobb kialakítású bilincs erre a célra.

Pl: [link]


Vagy legyen rugósbilincs? Bár az nem állítható.


Opel Corsa B 1.2 16v 2000évj

A kiegyenlítő tartály és a hűtő közötti kis gumicsőröl van szó. A hűtőnél szivárog.



2022. nov. 1. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a sima barkácsbolti rozsdamentes bilincsket szoktam venni, nem a lidlis készletet mert az tényleg fos.. de a barkácsbolti pl tökéletes.
2022. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rugós bilincset mindig lecserélem, de nem kell még ilyen sem, ahogy #1 mondta a "natúr" mezei vízcsőbilincs tökéletes.
2022. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
BTW Amúgy ott lehet maga a cső lesz kuka.. belső réteg már szakadt, és a rétegek közt szivárog át a csővég fele.
2022. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért szivárog mert hozzá nyúltam.

Nemrég cseréltem hűtőt mert baleseteztem (elütöttem egy tinédzser cocát).

Akkor ezen a ponton nem szivárgott. Most túlnyomás miatt itt valamikor kifutott egy kevés hűtő víz. Letöröltem a csőre rászáradt dolgokat és sajnos én hülye arrébb akartam rakni a bilincset és utána már nem szorította rá teljesen. Valószínűleg elgyengült a bilincs azért akarok másik fajtát rárakni.

A csövön nem látszik elöregedés/elhasználódás (belső szál szakadás, felpuffadás) nyoma.

2022. nov. 1. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó az AWAB bilincs is, de ne sima horganyzottat, vagy rozsdamentest használj, hanem savállót, ha lehetséges.
2022. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!