Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sztorijaitok vannak,...

Milyen sztorijaitok vannak, ahol jól jártatok autóvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ti, vagy ismerős áron alul jutott hozzá használtautóhoz.


Pl: ismerősnem már nem volt rá szüksége és túl akart rajta adni, de jó állapotban volt és lecsaptatok rá. Stb...stb...


Milyen sztorijaitok vannak?


2022. nov. 1. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Vettem egy autót áron felül 6 éve, beletettem 200 ezer km-t hiba nélkül. Egy 2 évvel későbbi átnézésen derült ki, hogy törve sehol nem volt, és sehol nem rozsdásodik. A nominál értéke most ugyanott van, mint akkor volt (igen, a 400ezret futott).


Azt hiszem a teljes történetet nézve ez egy jó vétel volt :)

2022. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Egy első tulajos, sokat futott, jól felszerelt autót vettem, aminek a gazdája egy lelkiismeretes szerelő volt, szó szerint mindent megcsinált eladás előtt, hogy használható legyen egyből akár hosszútávon is, beleértve egy teljes motorfelújítást. Nagyon hálás vagyok neki, mert ilyet kerestem. Igaz nem volt olcsó az autó, de megérte az árát. Még így is áron alul adta kicsivel.


A tanácsom: ne a kínálat aljáról válasszunk autót, de a magas árú sem biztos hogy jó vétel lesz, nézessük át alaposan és normális embertől vegyük az autót. Apró pénzből ne akarjunk BMW-t...

2022. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Talaltam egy autot ami anyosomektol par utcaval arrebb lako csalade volt, lanyuk hasznalta mint elso auto. Teljesen alap, fapados de korahoz kepest keveset futott, kivulrol nem volt a legszebb es par aprobb hibaja volt. Megnezte a szerelo es semmi komolyabb nem volt vele csak ilyen aprosagok hogy a hatso ablak paramentesitoje nem mukodik. Jo aron volt, igy megvettem.

Kapott egy szett uj abroncsot, ezen kivul egy uj aksit nem reg, olajcsere, benzinszuro csere 3 ev alatt.

Ha most eladnam akkor ugyan annyit kapnek erte mint amennyiert megvettem :)

2022. nov. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Igazából nem az autóhoz kapcsolódik teljesen, mert nem műszaki oldalról jött, de anyósülés előtti szőnyeg alatt találtam egy aranyláncot amit pár ezres híján 300.000Ft-ért számoltak be végül, úgy hogy az autó összesen 520.000Ft-omban volt, szóval több mint fele visszajött, ja meg a kereskedés lebukott, hogy nem takarították ki rendesen, holott még azzal is reklámozták magukat, hogy minden autójukat kitakarítva árulnak. :D
2022. nov. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

1 éve megvettem az új autót, legalabb 500.000 plusszal tudnam eladni.


A normális autóknak nagyon megszaladt az ára...

2022. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Több mint 15 autóm volt eddig, ebből hárommal jártam tényleg jól, a többivel vagy megszívtam vagy átlagos vétel volt.


1) Skoda 120L - kicsit több mint 10 éve vettem hobbinak, egy szomszédos településen kaptam fülest hogy egy volt autószerelő bácsi elhunyt akinek már sok éve állt a garázsban egy ilyen (narancssárga vasalólámpás) autója külsőre nagyon pöpec állapotban, néha megjáratta de már sok éve nem vezette igazán, és az özvegye nem tud vezetni, valamint kellene neki a pénz. Így odamentünk, megkérdeztem hogy eladná-e, megnéztük - tényleg alig hittük el, nem volt rajta 1-2 pöttyön kívül sehol rozsda, egyetlen horpadás volt rajta a csomagtartón, és minden jel (füzetben vezetett minden egyes olajcsere stb) arra utalt hogy valóban ~56k km volt benne, 200 ezret fizettem érte és vontattuk is haza. Szokásos állás utáni dolgokat megcsináltuk rajta, futóművet kicsit kezelésbe kellett venni, pár apróságot kellett cserélni még, ahol volt pár barna pötty ott kezelésbe vettük, horpadást javítottuk, szóval a vételár még ráment nagyjából, aztán ment OT-ra. Megvolt pár évig aztán eladtam, kár hogy nem tartottam meg tovább mert pont most kezdenek párszázezernél többet érni a szép példányok, de úgy is csináltam rajta egy kis profitot + nagyon jó volt vele nosztalgiázni.


2) Ford Sierra 2.0 DOHC. Első autóm volt, diákmunkával raktam rá össze a pénzt, pont a 2008-as válság kitörése után egy megszorult srác hirdette féláron. Én meg szerettem a régi Fordokat, a hülyegyerek énemnek tetszett hogy hátul hajt és nem annyira gyenge, úgyhogy megvettem, és milyen jól tettem. 4 évig volt meg, és ez alatt a 4 év alatt a kezdődő rozsdán kívül SEMMI bajom nem volt vele. Kapta az olajcseréket és egyéb szokásos karbantartási tételeket, raktam bele több mint 40000 kilométert a 4 év alatt, ráadásul mivel még hülye voltam ezért nyomtam is neki gyakran padlóig. Csak tűrte és ment. Télen meglepően jól bírta a havat is (akkor még volt bőven ott ahol éltem), ahol sokan a modernebb fronthajtású autóikkal elakadtak ott én átmentem minimális csúszkálással amit még élveztem is. Mivel baromi olcsón vettem, hiába kezdett el rohadni itt-ott és ment bele sok méter, még így is kb ugyanannyiért sikerült eladnom a végén.


3) BMW 325i E90, ezt 2 éve vettem, elég jól extrázott, bézs belsős, olaszországból én magam hoztam be, nyilván megkapta ami kellett neki, bár nem áron alul hanem átlagáron vettem de annyira jól működik és megbízható azóta is, hogy én egy jó vételnek tekintem. Természetesen BMW, tehát a karbantartás nem a legolcsóbb, de ezzel tisztában is voltam amikor megvettem, a kiszámítható tételeken felül pedig nem kért eddig semmit. 230 ezer van benne, olasz tehát nem meglepő hogy kívül itt-ott vannak rajta karcok és parkolási sérülések, de belül szinte újszerű. Imádom.

2022. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlatilag minden vétel jó üzlet volt eddig. Szóval nincs extra sztori. Kellő körültekintéssel sikerült jó autókat venni, amik túlteljesítették az elvárásokat.

Talán a mostani álomautó érdemel annyi említést, hogy viszonylag ritka típus, 10-12 db-ot árultak anno olyan motorral ami kellett. Megnéztem mindet, de egyik sem volt jó. Ezért elkeseredésemben felhívtam az egyetlen automata váltóval hirdetettet. (Silány mélygarázsos képek, szegényes leírás stb.). Erre kiderült, hogy a legjobb autó a piacon minden tekintetben. 2 napig volt fura a DSG, azóta csak automatában gondolkozom.

2022. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!