Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Kadett E szelephézag...

Opel Kadett E szelephézag állítás?

Figyelt kérdés

Kadettnál kell-e szelephézagot állítgatni? Ha igen,akkor mekkora hézagra? Próbáltam utána járni,de nem találtam hozzá értékeket sem.


Köszi



2022. nov. 3. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hidrotőkés az összes motorja, nem kell állítani.

De ha szelephangot hallasz, akkor valószínű elkopott valamelyik himba, vagy maga a vezérműtengely bütyke. Típushiba. Lehetőleg a legdrágább himbákat kell belerakni, meg gyári vezérműtengely, mert hamar megeszi a minőségibb alkatrész a másikat.

2022. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen.


Igazából még csak tervben van egy Kadett, csak nézegettem előre, hogy miket kell majd megcsinálnom rajta egyből karbantartás néven. A szelepekről viszont nem sok dolgot találtam.

2022. nov. 3. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha beindítod, és nem hallasz szelephangot, és jó olajjal használod, onnantól vagy 200e km, mire kopik a vezérlés.

Jó motor mind.

Én a dízeleket hajtottam.

Kadettnál a probléma inkább a rohadás, de az nagyon. Semmi mást ne nagyon nézz, csakis az alját, de azt csavarhúzóval bökdösve, vagy 30 éve apám alatt szétszakadt egy E kadett, a hátsó híd kiszakadt.

30 éve!

2022. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!