Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki kivasal autóval egy...

Ha valaki kivasal autóval egy közlekedési táblát, de nem szól erről hatóságoknak hanem visszahajtogatja, és felvétel van róla, megbüntethetik utólag?

Figyelt kérdés
csak elméleti a kérdés, gondolom ezek inkább hajlanak mint törnek, de utóbbi esetben meg visszaszúrja a maradékot a földbe mondjuk, a hangsúly azon van hogy nem hagyja ott kidőlve
2022. nov. 5. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Ezért miért?
2022. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nme hinném, hogy láttál közelről közlekedési táblát. Azt nem hajtod vissza kézzel.

Egyébként a csirkevasalós kérdés után ez egész új

2022. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről (Btk.)


A közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény


232. § (1) Aki közlekedési útvonal, jármű, üzemi berendezés vagy ezek tartozéka megrongálásával vagy megsemmisítésével, akadály létesítésével, közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával, megtévesztő jelzéssel, közlekedő jármű vezetője ellen erőszak vagy fenyegetés alkalmazásával vagy más hasonló módon más vagy mások életét vagy testi épségét veszélyezteti, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés


a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,


b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,


c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


d) öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget


okoz.


(3) Aki az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) Aki az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetekben, az ott tett megkülönböztetés szerint két évig, három évig, egy évtől öt évig, illetve két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(5) A büntetés korlátlanul enyhíthető - különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető - azzal szemben, aki a veszélyt, mielőtt abból káros következmény származott volna, önként megszünteti.


---


Vagyis alapesetben bűncselekmény és büntetendő!

Enyhítő körülmény a gondatlanság, és akár mellőzhető is a büntetés, ha időben megszünteted az okozott veszélyt.

2022. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem olyan könnyű kivasalni egy táblát, az autó is kap rendesen.
2022. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Valaki otthon maszturbált, amikor benyitott anyja, és valószínű látott mindent. Szerintetek kaphat ezért büntetést?

Csak elméleti kérdés.

2022. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2: Elnézést, meg vagyok sértve, mert a kotlós és csibéit én vasaltam ki és én irtam ki azt a kérdést, csak ide vonzott ez a kérdés, mert igy kezdődik "Ha valaki kivasal ". :D :D
2022. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én abból gondoltam hogy nem olyan nehéz ezt megvalósítani mert kamaszkoromban szemtanúja voltam ahogy egy züllött estén haverom kitekert kézzel egy stoptáblát (rémes este lett belőle, a rendőrségen töltöttük, és ha jól emlékszem őt valami 200-250 ezerre megbüntették) de ez nem most volt
2022. nov. 5. 20:02
 8/11 A kérdező kommentje:
a csirkés kérdést egyébként nem láttam amiről beszéltek
2022. nov. 5. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Ezt én irtam ki. :) Nem szólt eddig még senki hogy kivasaltam őket. :P


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2022. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm 9. én már csak lelkiismeretből is megálltam volna kártalanítani egy kis pénzzel a gazdát az állat értékével
2022. nov. 5. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!