Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagymotornál nagy gázadásnál...

Nagymotornál nagy gázadásnál nagyobb nyomatéknál alul recsegés hallatszik és olyankor nem húz a motor, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sajna annyira még nem értek hozzá, nem régóta motorozok( 2 éve), de a láncom az feszes, karbantartott, tehát valami más lenne a gond? Valakinek van valami ötlete hogy ez mégis mi lehet? Már csak következő szezon elején viszem szervízre, de nagyon aggaszt a dolog. Hálásan Köszönöm előre is!

2022. nov. 9. 11:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ennyire aggaszt, vidd el szervizbe, és ha már ott vagy, cseréljék le az olajat és olajszűrőt is. Tök mindegy, hogy most vagy szezon elején csinálod, de ha ennyire aggaszt, jobb most letudni. A láncnak nem feszesnek kell amúgy lennie, hanem mindenhol megfelelő lógásúnak. (Szakaszosan feszes-lógó lánc sem oké.)

A nagyobb gázadásra recsegés szerintem a túl feszes láncra utal. Jobban terheled a hátsó kereket, de a lánc feszesség nem engedi normálisan mozogni a hátsó lengőtagot. Azt írod, karbantartott, de hogyan, ki által? Értem én, hogy pár csavar meg egy kis figyelem, és a legtöbb motor kézikönyvében is vannak rá instrukciók, de én láncfeszességet is inkább a szervizben állíttatok, ő tudja, hogy pontosan mi merre, terhelve-nem terhelve, főleg, hogy csak oldalsztenderem van. Sok mindent megszerelek magamnak, de fékhez és lánchoz nálam csak szakember nyúlhat.

2022. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!