Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa D vagy Honda Jazz...

Opel Corsa D vagy Honda Jazz 1-1.5 millió között?

Figyelt kérdés

Használtautót vennék jelenleg és ez a két típus között nem tudok dönteni.

Főként nekem az olcsóbb fenntartás lenne fontos, a többi nem igazán (ez a 2 közül)

Corsa mellett szól hogy rengeteg van belőle, sok az alkatrész meg a bontott, viszont kicsit tartok az Ecotec motortól.

Hondából viszont nehezebb kifogni korrekt állapotút.

Melyik a megbízhatóbb autó? Vagy úgy összegésszében melyiket olcsóbb fenntartani?



2022. nov. 10. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te is írod tele van az ország corsa alaktrészekkel így olcsóbban tudsz hozzájutni, olcsóbb lesz a fenntartása.


Szerintem viszont lényegesen nagy különbség nem lesz a kettő között.

2022. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Honda jazz ebben az árban a használtautópiac jolly jokere


Ezek amúgy faék szívó benzinek, szög egyszerű felépítéssel, technikával. Itt nincs értelme arról beszélni hogy melyiknek mekkora a fenntartása, mivel ha kérdés ez a dolog akkor neked alapból nem javasolt már egyik sem.

2022. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Én csak a corsát ismerem, de attól még egy zaporozsec is jobb.

Műanyag fogaskerék a kormányműben, ami hajlamos eltörni, gagyi félautomata váltó, zörgő, vacak hidrotőkés motor....

Viszont nem igen rozsdásodnak, bár mivel egy trágyadomb az egész, nem is használják.

Ebben az árkategóriában a honda sem rozsdásodhat, kérdés, mennyi időre tervezel.

2022. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
82%
Honda jobb. A japán autók sokkal megbízhatóbbak.
2022. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mindenes autónak tervezem, mivel éves szinten eljárok vele 20 ezret kb.

A fenntartás azért lényeges mert nem akarom beszívni brutál módon mint az előző 1.2 tsi jettámmal amire a világ pénzét is rákellett költeni.

2022. nov. 10. 09:52
 6/15 anonim válasza:
89%
a hiba a tsi-ben van. hagyományos szívó benzint vegyél.
2022. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, utólag rohadtul megbántam a tsi-t.

Corsának a motorjával mennyire lehetnek gondok?

2022. nov. 10. 09:57
 8/15 anonim válasza:
84%
én nem hallottam túl sok jót ezekről a D corsákról.
2022. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

Használtteszt a D Corsáról

2022. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezért írtam hogy ezek faék egyszerű motorok. Míg az 1.2-es tsi hozzá képest bonyolult konstruckió, kalap szarként kivitelezve.


Ha már alapból nem szarrá rúgba veszed meg hengerfejjel, beesett kuplunggal, lógó futóművel akkor olyan orbitális kiadásaid nem lesznek. Olaj, víz legyen bennük mindig.

2022. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!