Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én vagyok "félrekalibrálva"...

Én vagyok "félrekalibrálva" vagy jól csinálom?

Figyelt kérdés

1.4-es benzines autóm van. Én úgy tudom, hogy ezeknek a motoroknak kell a fordulat, mert, ha mindig 2000 alatt elakarjuk váltani akkor egy idő után lomha lesz. Én nem is bízom a véletlenre, szoktam engedni 2000-2500-ig a fordulatot és akkor váltok.

De többen is megszóltak már, hogy "Miért pörgeted azt a motort annyira?"



2022. nov. 13. 12:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell nézegetni a fordulatot, fülre válts, és húzasd ki, főleg hideg időben, amikor elindulás után kisebb még az olajnyomás. Hiába jegyzel meg számokat, hogy mikor váltasz, egyszer elindulsz csúszós úton vagy 15 centi hóban és kiderül hogy a fordulatszámmérő bámulása a legkevésbé a barátod.
2022. nov. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
11 általába indításnál a legnagyobb az olajnyomás. Miután felmelegedett az olaj arányosan csökken az olaj melegségével. Mivel hidegen az olaj is lassabban folyik.
2022. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hideg motornál érdemes a fordulatot valahol a tiltás egyharmada körül tartani, de semmiképp nem leengedni alapjárat közelébe. Üzemmeleg motornál egyedül a nagyon alacsony fordulatot érdemes kerülni, a magas nem okoz problémát. Más kérdés, hogy a magasabb fordulat nagyobb mechanikai veszteséggel jár, amitől a fogyasztásod is magasabb lesz.


A 11-es szerintem olajáramlásra gondolt, csak elírta.

2022. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!