Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autón mi lehet a fütyülő/sí...

GuestUser kérdése:

Új autón mi lehet a fütyülő/sípoló hang néha, elindulás után kb 5-15km/h sebesség között?

Figyelt kérdés

Hello,nehéz dolog mert nem mindig csinálja. A hang kb a kutyasíphoz hasonlítható, vagy ahhoz az énekes madárhoz ami nyáron fütyül egy két másodpercig a fán :-) inkább mint nyikorgás.


Fékezéskor nem csinálja, tehát fuggetlen a fékpedál használatátol szerintem, illetve a rossz út sem befolyásolja mert egyáltalán nem az hozza elő, akár némán is elkúszik rossz uton percekig ekkora tempóban.


A hang akkor jön elő konkrétan ahogy álló tempóból elindulsz. Az autó bemozdulásától kezdve pár másodpercig. Sőt igazából valamikor még gázt sem kell adnod, hanem ha ráengeded finoman a kuplungpedált és épp elkezd mászni 1-2 km/h sebességgel előre, már akkor is néha elkezd sípolászni.


Ami még feltűnt, hogy bemelegedett állapotban jön elő, ha előjön, tehát az elso 15-20 perc vezetés során nem jelentkezik a jelenség.Kb 2 hetes korában tűnt fel. Valoszinu elotte is csinálta csak a nagy forgalomban lehetetlen ugy megállapitani 10 másik lámpánál indulo auto, busz jelenlétében hogy tőlem jön, de egy kis utcában ahol csak én voltam, vált sajnos nyilvánvalová hogy én fütyülök.


Multkor láttam parkolni egy renault-ot rendszámbol itélve új auto, és hasonlo hangot hallattott kozben. Egyébként egy Sanderorol van szó. Lehet mégis fék lenne vagy elso lengéscsillapito? Azon gondolkodom érdemes e garanciában foglalkozni ezzel vagy itt ez egy ponton meg fog szunni. 7000 km-t futott.



2022. nov. 13. 14:53
 1/1 Csabipapi válasza:

Drága Kérdező!

Komolyan itt szeretné megtudni egy garanciális autó furcsa hangjának, vagy egyéb hibájának az okát? Ahol a hangot csak leírja?

A problémát garanciális szakszervizzel kell tisztázni szerintem.

2022. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!