Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm, mi lehet...

Nem indul az autóm, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

VW Polo 3 Hatchback 6N1 1998 1.0 37KW

A problémám a következő, inditanám be, gyújtás, aztán ráindítok és nem reagál semmi, eleinte 2.-ra 3.-ra általába beindult, de ma megadta magát és csak betolással indult be.

Nem vagyok szaki, én gyújtáskapcsolóra vagy önindítóra tippelek.



2022. nov. 13. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a műszerek élnek, és indítózáskor nem pislannak be a lámpák, akkor az indítomotort lesz a ludas szerintem. Vannak felújítós cégek, akik megcsinálják, csak beszámítják egy felújítottba. Nekem is volt, hogy egyik nap még működött, másnap meg nem. Elporladt rajta egy fonott rézvezeték, meg akkor már rendberaktam.
2022. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék rögtön az önindítóig, lehet egyszerűen az akksi is. De ez megint olyan kérdés, hogy van millió lehetőség és a semmiből kéne kitalálni, semmi értelme nincsen ötletelni. Szerelő megmondja.
2022. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
remélem, egy lakótelep közepén a tízemeletesek között indítasz rá, hogy ha elindul, akkor lehetőleg mindenki hallja és felébredjen rá, és az esetleges nyitott ablakokon is beáradjon a finom benzinbűz- főleg télen sokáig kell egy helyben túráztatni indulás, előtt, nehogy lefulladjon az a jószág, és több benzinbűzt szagolhassanak az ott megfordulók és a lakók.
2022. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
#3 Ki szart a vacsorádba, drága barátom?
2022. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez önindító hibára utaló jel, főleg ha indításkor nem halványulnak el a fények akkor az akkunak jónak kell lennie. Persze önindító hiba sem feltétlen van ilyenkor. Előfordulhat hogy a gyújtáskapcsoló betét adta meg magát, az is lehethogy valahol vezetékszakadás van akár az indítómotorba menő vezeték saruja lazult le és nincs kontakt, bár ha korábban több kísérlet után mégis beindult ez is megeshet éppen. De lehet például relé hiba is. De lehet maga az indítómotor hibája főleg ha elkopott benne a szénkefe. Ha hallasz egy zúgást miközben indítasz akkor bendix köszönt el, vagy fogaskoszorú, de ezt hallanád hogy csak forog de magát az autó motorját nem forgatja.
2022. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Épp ellenkezőleg, ha az önindító rossz, akkor kellene elhalványulnia, mert az önindító megkapja az áramot, ezért a lámpák elhalványulnak, de mivel szar az önindító, ezért nem csinál semmit. Bár függ attól is, hogy esetlegesen mi az önindító baja, de kb. soha nem a tekercselés a baj, azaz az áramot fel kellene vennie akkor is, ha szar és utána nem forog.
2022. nov. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhetö, hogy csak a főkábelek érintkezési pontjait kell megtisztítani és/vagy meghúzni.
2022. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:

Így erre a kérdésre min. 10-15 hibalehetőséget lehetne felsorolni. (vagy még többet)

Elsőre próbáld meg szisztematikusan végignézni az akku-önindító-gyújtáskapcsoló körét, illetve a hozzá tartozó kábeleket.

2022. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem egy videót mit csinál, megnézem az akkusarut először nem e azzal van gond.


[link]

2022. nov. 15. 10:16
 10/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Ez a videó mindössze annyit ért, hogy most már képen is látjuk azt amit a kérdésedben leírtál, de semmivel nem lettünk okosabbak.

Olvad újra a #8 válaszomat. ;)

2022. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!