Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót 2 hete a...

Vettem egy autót 2 hete a kínálat tetejéről, bevizsgáláson is volt az autó, mégis jönnek ki a hibák sorban. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy e93 bmw-t, 320d, a legdrágább volt a piacon itthon.

Azért ezt választottam, mert kevés km volt benne és számlákkal igazoltan rendszeres karban volt tartva és az utóbbi 4 évben 3 millió ft lett ráköltve új alkatrészekre.


Bmw szakszerviz átnézte az autót, és konkrétan azt mondták, hogy nem találtak rajta hibát.


Ennek ellenére, azóta mentem vele 1000km-t, és azóta cserélni kellett rajta az összes feszítőt, görgőt, szíjakat, szíjtárcsát, kettős tömegűt, olajat, szűrőket, és az is kiderült, hogy lakatolva és fújva volt az autó 2 helyen is.


Hiába vettem a legdrágábbat, hiába volt átvizsgáláson, azóta közel fél millió ment bele, és az is lehet, hogy törve volt az autó (vagy rozsda).


Mit tudok tenni ilyen esetben?

Magánszemélytől vettem az autót.


Van visszavásárlás esetleg?

Vagy mi az a hiba, amire tudok pénzt kérni tőle, vagy bármi kompenzációt?


Vagy használt autónál esély nincs semmi ilyesmire? Nyeljem le?


2022. nov. 16. 10:32
1 2
 1/16 krwkco ***** válasza:
93%

"cserélni kellett rajta az összes feszítőt, görgőt, szíjakat, szíjtárcsát, ..., olajat, szűrőket ..."

Ezek karbantartások, nem javítások.


"kettős tömegűt"

Az hibás volt?


"és az is kiderült, hogy lakatolva és fújva volt az autó 2 helyen is."

A remek szakszervizes felmérésben nem volt festékvastagságmérés?


"Mit tudok tenni ilyen esetben?"

Legközelebb ne vegyél használt autót mert egyáltalán nem értesz hozzá. Vegyél egy újat, kisebbet, ami még belefér az árba.

2022. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kettős tömegűt nem mondták se a szervizben, és a próbaút során sem volt hangja. Se használat közben, se leállításkor.

Most a szerelő viszont cserélt tartóbakokat, meg szíjtárcsát, de jobban ràng a motor, meg rezeg az autó, mint kéne, ezért javasolja a kettős tömegű cserét. Illetve hidegen egyesben kis fordulaton ritkán beremeg az autó.

De volt rétegvastagság mérés, de pont kihagyták azt a részt, ahol javítva lett. (2db ökölnyi folt kb az íveken, tetőn)


Új autót nem tudok megengedni magamnak. Viszont a kérdés továbbra is az, hogy az eladótól követelhetek-e bármit, vagy sem?

2022. nov. 16. 11:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

attol is függ hogy kereskedőtől vagy magánszemélytől vetted


meg hiába futott keveset auto ha már az előző tulaj is kb évente ráköltött 1 milliót, hogy ne essen szét, akkor mit vártál neked még ennél többi is fog kerülni, mert már azóta is idősebb lett ami ez alapján kb évi 1,5 millió lesz

2022. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Irreális elvárásaid vannak egy használtautóval kapcsolatban. Volt javítva a karosszéria. És? Ha szakszerűen meg lett csinálva, akkor semmit nem vesz le az értékéből.

Javaslom szerelőt is válts, mert ahogy látom nincs a helyzet magaslatán. A kettőstömegű nem megy tönkre egyik napról a másikra, egy az egy hosszú folyamat, először csak csörög, majd egyre nagyobb hangja van, és amikor már a kocsi is rázkódik, akkor már nagy a baj. De ez nem egy gyors folyamat.

2022. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

El se olvastam a kérdést rendesen, mikor megláttam BMW, nevettem egyet, hogy rácsodálkozik a tulajdonos hogy a "tetejéről" vett autó haldoklik XD


Autót kell venni, nem étrend-kiegészítő-helyettesítőt (bizonyos növelőszerek), ha értitek mire gondolok...

2022. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 krwkco ***** válasza:
100%

"Kettős tömegűt nem mondták se a szervizben, és a próbaút során sem volt hangja. Se használat közben, se leállításkor.


Most a szerelő viszont cserélt tartóbakokat, meg szíjtárcsát, de jobban ràng a motor, meg rezeg az autó, mint kéne, ezért javasolja a kettős tömegű cserét. Illetve hidegen egyesben kis fordulaton ritkán beremeg az autó."


Szeret cserélgetni, igaz? Te meg fizetsz, mint a katonatiszt.

2022. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Tudod hányan eltudnák ezt mondani a kollégáim és a rokonságból is többen.

Mind azt hitte hogy hűde BMW , azosztán nagyobb lesz vele.

Már egy kivétellel mind megszabadult tőle.

Be vallom én is venni akartam egyet, de akkor nem volt lehetőségem és amikor már tudtam volna venni, elment a kedvem tőle.

Láttam meg beszéltem szinte mindegyikkel, érdeklődtem az autójuk iránt.

De megmondták hogy használtan nehogy vegyek mert nincs annyi pénzem hogy fenn tudjam tartani.

Van egy ismerősöm az mér a 3. BMW.t veszi de csak újonnan.

Ő is azt mondja hogy 5 év után elkell adni mert a gatyája rámenne.

Addig nagyon jó autó de köszöni, kinlódjon utána már más vele.

2022. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Melyik kínálat tetejéről vetted? Mennyi idős?


Először is, ha az elmúlt 4 évben 3 milliót kellett költeni egy kocsira, az nagyjából jelzi, hogy egy szarkupac és, hogy a jövőben is erre számíthatsz. Életemben nem költöttem ennyit autóra, pedig volt régi autóm is és mind üzembiztos volt hosszú utakra. Ha egy autót ennyit kell szervízelni, az jelzi, hogy egy szopóroller és szabadulni kell tőle.


A másik, hogy két helyen fújva volt. Könyörgöm, az utcán random megállítasz 10 autót, abból 8 biztosan fújva volt. Nem kell nagy dolgokra gondolni: kavics felverődés, ajtó rányitás, kisebb parkolási malőröl. Ezek semmit sem vonnak le az autó használati értékéből, ha szakszerűen lettek javítva.


Ha nincs pénzed, akkor ne vegyél bmwt.

2022. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:

" Viszont a kérdés továbbra is az, hogy az eladótól követelhetek-e bármit, vagy sem?"

Röviden: nem.

Az, hogy megelőző karbantartásokat végeztettél az autódon, az nem alap semmilyen követelésre.

Az, hogy két tenyérnyi helyen fényezve volt, az elfogadható egy használt autónál.

Az, hogy hibás a kettős tömegű, egyelőre találgatásnak tűnik. Ez mérföldekre van attól, ami követelés alapja lehet: a vevő bizonyítani tudja, hogy a hiba eladáskor is fennállt és az elvárható gondossággal nem volt felismerhető.

2022. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha eszi az olajat vagy a vizet vagy barmi ami rejtett hibanak szamit, reklamalhatsz. De olaj meg szuro meg szijak csereert nem. Az a motor remeges megszunt a kettostomegu cserejevel? Ha nem akkor a felesleges penzkidobast ne az elozo tulajon hajtsd be. Amugy gondolhattad volna hogy ha veszel egy kb 300 000 et futott dizelt, akkor valszeg gyari kettostomegu van benne. Hidd el ha csereltek volna odairtak volna a hirdetesbe.
2022. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!