Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » C2. 1,4 HDI X 2003. Nincs...

C2. 1,4 HDI X 2003. Nincs erő az indulásnál, mintha nem volna kuplung. Ma reggel alig tudtam kiállni, elindulni, ezért párszáz méter után beálltam a parkolóba, majd délután nagy gázadásokkal haza. KUPLUNG? esetleg TURBÓ? KÖSZÖNETTEL JÁNOS

Figyelt kérdés

#Kuplung csere ára #Turbó hiba, kormos vagy megsérült? #Turbócsere ára?
2022. nov. 21. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Felpörög a motor és megcsúszik a kuplung vagy nem is veszi a fordulatot?
2022. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább úgy írnád hogy lenne is értelme.
2022. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:

Ha felpörög a motor és mégsem megy az autó, akkor csúszik a kuplung. Feltehetően elkopott.

Ha ez a helyzet, akkor nem szabad használni az autót. Majd ha lesz időpontod a szerelőhöz, akkor nagyon kis gázadásokkal kell odamenni. A nagy gáz még azt a kicsi surlódóréteget is elkoptatja.

2022. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

..az enyhén lejtős járda felöl indultam, de gázadásra csak felpörögött a motor és egy helyben álltam, nem vette fel a nagy gázadást sem, majd

hátramenetben próbálkoztam, majd újra előre és iszonyú lassan tudtam végül elindulni kb 3000 fordulatszámmal és felpörgetett

motorral.Bekellett kapcsolnom a vészvillógot mert az utánam jövök nem tudtak előzni..


Valaki mondta, hogy a turbó hiba is erőtlené teszi a motort??


Még egy segítő kérés,

kb mennyi egy kuplung csere es esetleges szerelő cím a 13 kerben... Köszönettel János

2022. nov. 21. 20:14
 5/6 krwkco ***** válasza:

A turbó hibánál nem ez történik. Akkor sem megy az autó úgy ahogy kellene, de nem pörög fel a motor. A fordulatszáma marad a kis sebességgel arányosan kicsi.

Egy kuplungcsere sok szerelést kíván. Csak nagyon olcsó alkatrészekből és sufni műhelyben áll meg 50 ezernél. Inkább a 100 közelében lesz.

2022. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Automata vagy manuális váltó?


Manuális váltó esetében kuplung. Turbó hibánál megy az autó,de kb mint egy másik szívódízel.


Kuplungcsere kb 80-100.


Üdv,

Egy C2 tulaj

2022. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!