Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jó választás első autónak?

Mi a jó választás első autónak?

Figyelt kérdés

1.500.000 ft a keret rá, amit tényleg az autóra tudok költeni maximum, az átírás, átvizsgálás nincs benne ebben az összegben.


20 éves vagyok, még sulizok mellette melózok, főleg városban használnám, vagy ritkábban országúton. A pályahasználat maximum havi 1-2 alkalom, és akkor is max 100-150 km.


Valami tágasabb autóra gondolok, szóval Honda Jazz, 4-5-ös Golf, Suzuki Swift és társait ne emlegessük.


És akkor hogy mivel üzemeljen? Főként benzinre gondolnék, mert rengeteg helyről hallottam hogy a diesel nem városba való stb stb. Igazából érdekelnének az érvek hogy miért diesel, miért benzin legyen.


Egyelőre 6-os mazdákat, és Honda Accordokat nézegettem ebben az árkategóriában, mert kicsit japán autók felé orientálódok. Ezekkel az a problémám, hogy az előbbiről azt hallom hogy nagyon szeret rohadni, még a másodikról hogy szereti leenni a tulaj fejét egy városi 10 literes fogyasztással kétezres motor esetében.



2022. nov. 21. 16:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Biztos hogy kell neked egy akkora autó? Mert 1,5 millióból se mazda 6 se accord nem lesz normális sajnos.
2022. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én csak kezdésnek ezeket néztem, meghallgatom a véleményeket. Csak ezekkel szimpatizálok.
2022. nov. 21. 17:01
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk egy Honda Civic, Toyota Corolla vonal? Abból szerintem van ennyiért már normálisabb állapotú darab.
2022. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Évjáratban milyet, milyen motorral stb?
2022. nov. 21. 17:09
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell tágas autó? Sajnos az, hogy nagy legyen, benzines, menjen is, és ne is fogyasszon sokat, az nem igazán működik. Az utóbbi néhány év turbo benzinesei tudják ezt, de az sajnos 3-4-szer ennyibe kerül.

Ez a keret most sajnos nagyon beszűkíti a lehetőségeid, ha nem akarsz szívni.

Én ennyiből pont valami Golfot, Focust keresnék 1.6 benzinnel. Mondanám, hogy ott az Octavia mint tágas változat, de nem túl fiatalos.

2022. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nincs bajom egyáltalán az Octaviaval, sőt.
2022. nov. 21. 17:25
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, azért kell tágas autó, mert 185 cm vagyok és 100 kg. Illetve ha már van autóm akkor ne egy bevásárlókocsi legyen.
2022. nov. 21. 17:30
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha bajod a Skodával, akkor az 1.6 benzin szerintem egy jó választás lehet. Havernak volt, Budapesten és környékén használta, és így se nagyon ment neki 8 liter fölé a fogyasztás. Ha nincs lelakva, normálisan karbantartották, akkor megbízható is. Volt, amit 560000 km-rel árultak. Persze nem túl erős, és emiatt autópályán sokat forog a motorja, de ez minden hasonló méretű szívóbenzinesre jellemző.
2022. nov. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2%

Tetszik vagy sem Suzuki Swiftet kapsz és pont!

Nincs vita, az kell első autónak. 2003-ast vegyél klímás légzsákost.

2022. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
én 185 cm vagyok kb 80 kg de simán elférek kényelmesen egy G astrában, de a következő autóm egy swift lesz, próbáltam azt is, ott sem volt gond azzal hogy ekkora vagyok.
2022. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!