Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jó választás első autónak?

Mi a jó választás első autónak?

Figyelt kérdés

1.500.000 ft a keret rá, amit tényleg az autóra tudok költeni maximum, az átírás, átvizsgálás nincs benne ebben az összegben.


20 éves vagyok, még sulizok mellette melózok, főleg városban használnám, vagy ritkábban országúton. A pályahasználat maximum havi 1-2 alkalom, és akkor is max 100-150 km.


Valami tágasabb autóra gondolok, szóval Honda Jazz, 4-5-ös Golf, Suzuki Swift és társait ne emlegessük.


És akkor hogy mivel üzemeljen? Főként benzinre gondolnék, mert rengeteg helyről hallottam hogy a diesel nem városba való stb stb. Igazából érdekelnének az érvek hogy miért diesel, miért benzin legyen.


Egyelőre 6-os mazdákat, és Honda Accordokat nézegettem ebben az árkategóriában, mert kicsit japán autók felé orientálódok. Ezekkel az a problémám, hogy az előbbiről azt hallom hogy nagyon szeret rohadni, még a másodikról hogy szereti leenni a tulaj fejét egy városi 10 literes fogyasztással kétezres motor esetében.



2022. nov. 21. 16:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. nov. 21. 18:10
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Újabb, csak saját elképzelést visszaigazolni akaró "kérdés", aminek a feltevője az összes logikus és jó választást eleve kizárja (Jazz, Golf, Swift), aztán majd csodálkozik, hogy lesz egy olcsó és tágas... szopórollere autó helyett.
2022. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést mert nem vagyok 50 éves autószerelő aki ránézésre megmondja hogy mi lenne a jó autó.


Valóban nem szeretnék egy Swiftet amiben ha erősebben nekemjön valaki hátulról meghalok, és egy Honda Jazz-t sem amibe ha beülnék még a kutyám is kiröhögne. A Golf meg szimplán egy hülyegyerek autó lett az én korosztályomban, és nem szeretnék ilyen megbélyegzést kapni.


Köszönöm az értelmes válaszokat, és hát a kioktató, én akkor is megmondom tipusú válaszokra nem fogok reagálni ezután.

2022. nov. 21. 18:50
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, van egy pár ötletem..

Suzuki SX4, azok viszonylag tágasak belül,.. Ha felmesz használtatu.hu ra, 90%a a benzines az SX4 eknek. Egész jó évjárat, 2008-2012 közöttit kapsz olyan 1,2-1,5 millió körül. Japán autó.


A Toyota Avensis is egy tágasabb autó, jó műszaki mutatókkal. Emellett a Toyota nagyon jó, kiforrt benzines motorokat gyárt. Ez kisvárosi vezetgetesnel előnyt jelenthet. 2010 utánit szerintem nem, de olyan 2006-2008as évjáratú Avensist már tudnál venni ebből a keretből. Egyébként a Corolla is jó választás lehet első autónak, kB. Olyan, mint az Avensis, csak olcsóbb kicsit, egy minimálisan más a karosszéria, és kevesebb benne a lóerő, de utóbbi első autónál nem annyira, fontos szempont.


Ha nagyobb benzines japant szeretnél, akkor érdemes a Suzuki SX4, Toyota Corolla/Avensis típusok között keresgélni.


Egyébként tágas autók meretukhoz képest olcsón : Citroen Xaara Picasso, Citroen C4, Renault Scenic, Ford C-max, Dacia Sandero, Dacia Duster, Opel Meriva.

2022. nov. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Superb, Passat 1.8T-vel vagy 2.0 benzinnel
2022. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk ez a keret az amiből kijön egy megbízható autó (mondjuk egy Honda Jazz vagy egy Yaris vagy egy Swift) és nem az amiből meglesz a wow autód. Mondjuk első autónak fiatalon, nem hiszem hogy ilyen kell, majd ráérsz villantós autót venni ha van is rá pénzed.
2022. nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nemtudom egy középkategóriás autó manapság Magyarországon miért számit WOW autónák. Egy Honda Accord pont egy olyan autó amit egy 20as éveiben járó fiatal vezet az Osztrákoknál szerintem.
2022. nov. 22. 18:04
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

"Nemtudom egy középkategóriás autó manapság Magyarországon miért számit WOW autónák." Ez a gondolatmenet bennem is megfogalmazódott. Kb. ,ha nem régi Swiftben, Astrában, Golfban vagy Yarisben gondolkozol, akkor az azt jelenti, hogy villogni akarsz. Elszálltak az árak, lássuk be, hogy 1 milliót költeni kell egy normális autóra. 1 millió és 1,5 millió között találhatsz Corollákat (kb. 2008-2011), Passatokat (kb. 2006-2009), Leon (2008-2012).

Én ilyenekben gondolkoztam, és ismerősömtől meg is kaptam, hogy miért nem veszek régi Astrát vagy Swiftet. Igaz, ezek 1 millió alatt vannak, de tényleg nagyon leharcoltak. Egyébként, Swift , amit vennék...2010 utánit mondjuk, az már 1 milliónál van, ennyi erővel meg nézhetek pár évvel korábbi Toyota vagy VW modelleket is.


Én magam sem értem a villantós autó fogalmát, ..az számít villantósnak, ha valaki újat vesz, vagy prémium Audi Q-sorozat, 3-4 millióért, talán az villantós..én még a használt BMWket (10 évnél idősebb) sem tartom nagy számnak.

2022. nov. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%

Skodák?


Fabia, Octavia


2004-6-7-8 évjárat. Benzinesek jók, nem esznek sokat. :)

2022. nov. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
82%
Én 194 cm vagyok, 110 kg. 2002-ben vettem szalonból egy Fiat Stilo 1.2-es autót. Nem akartam használtat, akkor pont úgy volt hogy megtudtam venni kp-ra, így új autó lett vásárolva. Egyáltalán nem mondanám kicsinek, látszatra lehet az, de belül eléggé tágas. 2 gyerek felnőtt benne, babakocsi anno hátra simán befért, nyaralások alkalmával 1-2 hetes külföldi útra elmenni vele sima ügy volt. Első hegyi út előtt féltem, hogy az 1.2-es motor gyenge lesz, de nem volt az. A hosszú évek alatt annyira hozzánk nőtt, hogy megtartottuk, és azóta sincs másik autó, pedig lassan 800 ezer km lesz benne, viszont a mai napig elindulunk vele külföldre nyaralni, igaz már csak ketten mert a gyerekek kirepültek :) ezt csak a méretek miatt írtam le, hogy próbálj ki hasonló méretű autót, ülj bele, hogy kényelmes e. Nem mondom hogy ilyet vegyél, mert ha nem ügyeltek rá, azt az olasz autók megbosszulják, de nálam a mai napig hibátlan.
2022. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!