Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW X1-en hogy tudok úgy...

BMW X1-en hogy tudok úgy indítani, hogy a benzin motor induljon be azonnal és tudjam járatni egy kicsit a hidegben?

Figyelt kérdés

Kölcsönben van nálam, nem értem, mitől függ, hogy beindul-e a benzinmotor egyből.


Van amikor azonnal beindul, van amikor nem, csak egy pár méter megtétele után gyújt be a motor, addig elektromosan megy. Mit tegyek, ha azt akarom, hogy mindig a benzin motor induljon be és tudjam járatni egy kicsit?



2022. nov. 21. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért járatnád? A gyártók szándékosan minimalizálják azt az időt, amit egyhelyben jár egy belső égésű motor. Erre szolgál például a stop-start is. Egyes országokban szabályellenes helyben járatni a motort, vagy elő van írva időkorlát, hogy ne pazarolják az emberek az üzemanyagot.
2022. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

PHEV?

Ha mindenképp ragaszkodsz az öncélú környezetszennyezéshez, akkor elvileg ha kinyitod a motorháztetőt, akkor járatni fogja a belső égésű motort.

2022. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Norvégiában vagyok, reggelente -5 fok van és szakad a hó két napja. Amíg levakarom a havat az üvegfelületekről, addig jó lenne, ha kicsit melegedne a járgány belseje, pl. addig leszárítaná a párát a szélvédő belsejéről és nem a teljesen jeges beltérbe kellene beszálljak.

Motorháztetőt nem szívesen nyitogatnám a nagy hóréteg miatt sem. Más, hivatalos módja nincs, hogy én dönthessem el, melyik motorral akarok elindulni? Ő találja ki mindig radnomra, ez BMW-nél csak így működik? Mikor milyen kedve van épp a vezérlőnek, vagy hogy megy ez?

2022. nov. 21. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok , de ebből is inkább tanulok.

Hát úgy látszik hogy ezeket is használat közben tudja meg az ember.

Úgy hogy egy nagy lóizé eza nagy elektro valami.

Pedig mindenhol csak a jókat írják le róla , de ezek szerint még se.

2022. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a nagy környezetvédőknek üzenem, hogy tegnap óta megfigyeltem, és a helybeli norvégok is beindítják a motort és járatják amíg letakarítják a havat a kocsiról! A szálloda előtti parkolóban is és a munkahelyen is. Ha a helyiek így csinálják, akkor én miért tenném máshogy?
2022. nov. 22. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs benne állófűtés? Én azt gondoltam, hogy ilyen éghajlaton elterjedt extra. Egy PHEV-nél pedig különösen könnyű megoldani, hiszen valószínűleg amúgy is elektromos a fűtés, és van bőven akksikapacitás is.
2022. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!