Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szép napot! Egy hete cseréltü...

Zsiber02 kérdése:

Szép napot! Egy hete cseréltünk vezérlést az autón, azzal egy idejűleg hosszbordás szíj csere is végbement, illetve vízpumpa cserén is átesett az autó, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2002-es Suzuki Swift-ről van szó.

Azóta furcsa hangot lehet hallani a hosszbordás szíj felől, miután a motor elérte az üzemi hőfokot, és ezt csak alacsony fordulat számon lehet hallani. (1000-1200-as fordulat). Nincs túlfeszítve és szerintem nem is laza mert nem csúszik indításkor. Mi lehet a baja?



2022. nov. 23. 15:38
 1/10 hypno ***** válasza:
100%

Erre van a garancia. Aranykezű mester úr neliugrik és kideríti hol tévedett.

...vagy sk. csináltátok?

2022. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mégis mi az a furcsa hang?
2022. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Honnan lehet tudni, hogy egy hosszbordás szíj nem csúszik és azt meg külön, hogy induláskor?

Mit is hajt a hosszbordás? Vízpumpa(?), generátor, klíma kompresszor. (Jól gondolom?).

Nálam kicsit feszesre lett húzva a vezérlés (keresztbordás) szíj, mondván hamar helyreáll.

De nem volt jó, nyiszorgott kis fordulaton, bár szépen, jó nyomvonalban futott.

Egy hét után lazítottam, és jó lett.

2022. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokan a vezérmű szíjjat kicsit feszesre húzzák a Swiftnél. Ez okozhat olyan jelenséget hogy alapjáraton kicsit "huhog". Nem tudom jobban elmondani.
2022. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem automata feszítője van?

AZ enyémnek az van, bár nem suzuki.

Szerintem azért ez alap lenne és nem okozna hasonló bajokat.

2022. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rugós feszítője van, ennek ellenére jól rá szoktak húzni.

Ezért ad ki huhogó hangot. Bár nem tudjuk ebben az esetben mi az a furcsa hang. Lehet pl generátor csapágy is. A kérdező nem részletezi.

2022. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen mindenkinek a választ!

Időközben én is ezt a “tippet” kaptam, hogy túl feszesre lett húzva a vezérműszíj. Igen “automata” a feszítőgörgö, de mégis magadnak állítod a feszességét, mert rugós.

A hang surlódós, huhogós, pont ahogy írták!

2022. nov. 23. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Többször találkoztam ezzel a hibával. Vissza kell bontani sajnos. Vidd vissza oda ahol csinálták, de esélyes hogy elhajtanak a picsàba vele mert szerintük jò úgy feszesen meg majd nyúlik annyit blablabla...

Nem fog... Nem jó úgy.

2022. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha automata feszítő akkor mit lehet rajta túl húzni?

Írja már le valaki hogy hogy feszíti azt amikor csak felkell csavarozni.

2022. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9, vannak mágusok, akik ennek ellenére még feszegetik.

Olyannal meg végképp nincsenek tisztában, hogy más üzemmelegen, meg hidegen a szíjfeszesség.

Jól megtépi, bekopik a szíj, majd konstatálja megint hidegen, hogy laza.

Végig megtépi az összes csavart, hogy az új vevő konzolostul, mindenestül kénytelen cserélni az egész hóbelebancot.

2022. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!