Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7 éve nincs magántulajdonomban...

7 éve nincs magántulajdonomban autó, helyette lízing autót használ cégem (nem én vagyok a tulajdonosa, illetve a cégem az üzembentartó), mi a helyzet a bonus-malus besorolásommal?

Figyelt kérdés

7 éve volt utoljára magántulajdonú autóm, akkor a legjobb osztályban voltam, de azóta ugye nem én fizetem a kötelezőt (lízinget fizetek), fogalmam sincs, hogy ez hogy befolyásolta a B/M besorolásomat?


Az autónak a lízing cég az üzembentartója, a cégem tőlük bérli, én a cég ügyvezetője vagyok.


Ha tegyük fel, szabálytalanul összetöröm az autót, akkor is az én B/M besorolásom változik? Ez milyen hatással lenne a láncolatban lévő autó kötelezőjére?


2022. nov. 25. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bonus-malus besorolásod 2 év után nullázódott, mintha sosem vezettél volna.
2022. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nulláról indulsz. A00
2022. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szomorú vagyok :(


És egyébként ha most okozok egy balesetet, kinek a B/M besorolása mérvadó? Egyáltalán amit most fizet a lízingcég felelősségbiztosítás, az milyen osztály alapján van kiszámolva?

2022. nov. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!