Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen MX-5-öt érdemes venni...

Milyen MX-5-öt érdemes venni 2 millió körüli összegért?

Figyelt kérdés
Külsőre mindegy milyen, persze a rozsdára tudom, hogy figyelni kell. De a vezetési élmény lenne a lényeg. Sose volt még hátsókerekes autóm, sőt 90 lovasnál erősebb sem. Nem szokásom őrültködni közúton, de szeretnék végre valami izgalmasabb, szórakoztatóbb autót is vezetni.

2022. nov. 25. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Csak a 3 millióst vedd meg kettőért.
2022. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És miből gondoltad, hogy 2 millió forint erre elég lesz?
2022. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1, #2: 2M _körüli_ összeget írtam. Lehet az felőlem 2,5-3 is, ha ezen múlik, hogy felülök-e a szopórollerre vagy sem. Nem értek a típushoz, most kezdtem csak nézegetni. Nem tudom vannak-e problémás motorjai, nem tudom, hogy a soft vagy a hard top a problémásabb. Kell-e bele sperr vagy anélkül is tök jó. Ha ezekről írnátok, főleg olyan, akinek van a típussal tapasztalata, sokkal többet segítenétek.
2022. nov. 25. 09:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos jó nem igazán jön ki ennyiből
2022. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: Kicsit részletesebben nem tudnád kifejteni? Már 3 millióért sem kapok olyat, amivel 1-2 évig kipróbálhatom, milyen egy kicsi, könnyű hátsókerekest hajtani? Nincsenek elszállt igényeim, nem kell új, nem kell szép, túl sok lóerő sem kell, csak szórakoztató legyen, meg ne álljon folyton a szervizben. A 3 misi azért talán már nem a kínálat legalja.
2022. nov. 25. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:
a kevésbé elrohadtat.
2022. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 millió körül már lehet kifogni jó NBFL-t. Viszont ez valószínűleg 1.6os lesz, nyitott difivel.

Érdemes várni, amíg fel nem bukkan egy 1.8as VVT modell, sperr difivel

Igaz ezek már inkább 2,5 milliótól kezdődnek, de megéri azt a plusz pénzt.

Legnagyobb és legköltségesebb hibájuk ezeknek az autóknak a rozsda. Nyúlványok, küszöbök, sárvédők nagyon szeretnek rohadni.

Ezt leszámítva nagyon megbízhatóak, könnyű és olcsó őket javítani, rendkívül jól bírjak a forszírozott használatot is.

2022. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit én tudok róluk.

Ha lehet, ne 1.6-ost vegyél, mert egy picit gyenge. Még akkor is, ha eddig csak 90le-s kocsit vezettél, egy idő után kevésnek fogod találni, szóval inkább várj 1.8-asra, mert még az sem egy erőgép.

NA - bukólámpás, retro, nagyon jó vezetési élmény.

NB - már fix lámpás, talán a legszebb, viszont cserébe a legszűkösebb.

Az NC drága.

Rohadásra kell figyelni.

Ha érdekel más alternatíva, akkor MR2 3gen. Kb. ugyanazt tudja, mint az MX5, csak kicsit erősebb, igényesebb, cserébe ritkább, drágább és a 2005 előtti motorok eszik az olajat.

2022. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!