Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen ablaktörlő lapát...

Milyen ablaktörlő lapát márkát preferálsz?

Figyelt kérdés
Érdemes drágább márkát választani?
2022. nov. 25. 18:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
1000 forintosból veszek párat és le van a gond évekre :D
2022. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen lett, 530-450mm. 6300 Ft a kettő.

2022. nov. 26. 11:50
 13/16 anonim ***** válasza:
59%
#11 tehát veszel sok szart és cserélgeted gyakran, minthogy ugxan annyi pénzért vennél egy jót, és pár évig hozzá sem kéne nyúlnod. Érdekes elgondolás.
2022. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pontosan az a jelenség van előbb utóbb mindegyiknél mint amit a 9-es leírt. Vettem olcsót, talán Valeo. Egyszerűen nyikorgott "suttyogott" és "darabosan" mozgott. Vettem Bosch lapátokat, na az egy álom volt eleinte szép halkan, nagyon tisztán törölt. Ez tartott úgy 1 évig most már ugyanúgy csíkoz, darabosan mozog, nyikorog.


Simán benne van a pakliban hogy az autómnál egyszerűen szar a kialakítás, túl nagy lapátokat mozgat a motor és nem nyomja rá eléggé vagy nem tudom. Plusz mivel hosszú a lapát 700-750-es így a végei "kilengenek" és az is ilyen nyekergő hangot ad egy idő után.


Apróságnak tűnik, de amikor 3 órán át hallgatod már zavaró tud lenni :D


Legtöbb ismerősömnek teljesen más üvegkialakítás van, sokkal rövidebb lapátok kellenek nekik.

2022. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

13: az évét sem tudom mikor vettem utoljára ablaktörlő lapátot...

SCT-t vettem amúgy évekkel ezelőtt, akkor még lehetett kapni bőven 1000ft alatt is.

Előre csak 1 lapát kell nekem így ha mondjuk 1 darab kibír 2 évet és veszek 4 darabot akkor le van a gond 8 évre 3200 forintból...


Felőlem vegye aki akarja a drága bosch-t, de az is xar lesz 1-2 év után ugyanúgy.

2022. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A 9-es vagyok. Nekem 700-600-as a pár mérete. És nem nyekereg az Aerotwin. Nekem is az a bajom, mikor 3 órán keresztül hallgatom a nyikorgást, suttyogást, lapátugrálást, nagyon idegesítő...

Nem tartom drágának a Boscht. Nyilván ez viszonylagos. Egy SCT-nél drágább. De a gyári majdnem dupla áron van és egyrészt az sem jobb, másrészt az autógyártók nagy része nem gyárt saját ablaktörlő lapátot. Hanem megrendeli valamelyik beszállítótól saját márkajelzéssel ellátva. Lehet épp a Boschtól. És rátesznek egy 100%-os árszorzót. Ami elég gusztustalan húzás.

2022. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!