Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ilyen sok autó,...

Miért van ilyen sok autó, amelyek rossz fényszóróval közlekednek?

Figyelt kérdés
Tél felé tűnik fel nekem igazán, hogy sok a "félszemű" autós, meg az olyan, akinek nincs normálisan beállítva a fényszórója. Olyanból is van pár, akik házilag raktak bele valami xenont, amit szintén nem állítottak be. De olykor mintha az újabb autók gyári fénye is vakítana. Az autó szélessége pedig nehezebben kivehető, mert semmi oldaljelzés vagy szélességjelzés nincs.

2022. nov. 27. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tömören azért mert sz#rnak bele. Világít és "jóvanazúgy" gondolják, az hogy vakítja-e a szembejövőt vagy megfelelően lát-e vele már nem érdekli őket.
2022. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma gondolkodtam ezen én is, 10 perces sétám alatt, kb minden 8-10-dik autó "félszemű volt"
2022. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2 - es vagyok és ezek olyan autók voltak, amiben még lazán lehet cserélni az izzót, kb 3 perc
2022. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

"semmi oldaljelzés vagy szélességjelzés nincs"


Ez már megint a szokásos kérdező aki szélességjelzőt meg oldalra világító fényszórókat akar a kocsikra... :D

2022. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyi esze van. Ettől még jobb amikor besötétedik akkor jó látási viszonyok között egyből kapcsolja a ködfényszórót vagy a távolságit nem tompítja sőt még a falvakban is ráteszi.


Másik kedvencem a parkoló járművön bekapcsolt tompított mintha helyzetjelző nem lenne rajta.


A fele világít vagy éppen az égbe szintén nagyon okos.


A legutálatosabb a tekergetős. Ismerős melyik faj ez? Városban sem reggel sem sötétedéskor de még esőben vagy ködben sem kapcsol semmit viszont amint elhagyja a bázist egyből pattintja is. Addig nem volt fontos neki látszódni.


Nagyon rossz világítási rendszerünk van amit az emberek ostobasága és a nappali menetfény tetőzött is. Télre be kellene kapcsoltatni mindenhol a tompítottat állandóra indulástól és kész óraállítastól október végétől március végéig és kész.

2022. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert az autó rossz fényszóróval is beindul és megy. Sokak számára pedig ennyi bőven elég is ahhoz, hogy használják.
2022. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Olyanból is van pár, akik házilag raktak bele valami xenont, amit szintén nem állítottak be. "


Az valószínűleg inkább valami gagyi kínai LED. Azért világít mindenhová, csak az útra nem. Persze a paraszt jól érzi magát vele, mert látja a fákat.


"Tél felé tűnik fel nekem igazán, hogy sok a "félszemű" autós,"


Nincs pénz H4-es izzóra. Mondjuk az ilyennek buszjegy való, nem autó. Általában nem azokak van kiégve, akiknek tényleg kb csak a szerviz képes kicserélni, hanem az ezeréves bontószökevényeknek.

2022. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Valamelyik este megy előttem egy autó, amin bal hátul semmi sem világít.

A következő kereszteződésben a pirosnál mellé állok.

Ráütök a kürtre és engedem le az ablakomat.

Bámul rám.

Mutatom, hogy ablak le.

Nem érti.

Ujra mutatom, és próbálok artikulálni: ABLAK.....

Végre megérti, leengedi.

Hello. Bal hátul nem világit egyik lámpa sem.

Válasz unott fapofával: ÉS????


Na ilyenkor megy el az életkedvem. :(

2022. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Néhány autónál sokat kell bontani a cseréhez, pl Megane 2
2022. nov. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy sokat kell bontani, de az én autómon például ki kell venni a komplett lámpatestet elől is, ha az irányjelző izzóját akarom cserélni. Mégis kicserélem, mert zavar a gyors villogás. Egyébként olyan nagy bontást nem tudok elképzelni a Megane 2 esetében sem, ezeket azért nem úgy rakják össze, hogy 1 izzó miatt szét kelljen szedni az autó elejét, 1 lámpatest kivétele pedig bőven belefér.

2022. nov. 28. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!