Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró lehet rosszul van...

Fényszóró lehet rosszul van be állítva?

Figyelt kérdés

Nem szórt fénye van a tompitottnak hanem látszódik egy ív, v ablakba világít. Normális ez?

Nem ilyennek kell lennie ugye?

Ki lett cserélve az egyik lámpa azóta ilyen.

A "v" forma felett meg teljesen sötét van...

A távolságival látok csak jól.


Ötlet?



2020. szept. 23. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Halogén? Xenon? Milyen fényszóró pontosan?
2020. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez lenne a normális. Csak be kell állítani a magasságot, hogy jó helyre világítson.

Gondolom a régi már annyira bemattult, hogy összevissza szórta a fényt és valószínűleg vakította is a szembejövőket.

2020. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
AZ égő elmozdult benne.
2020. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A tompított fényszóró sötét-világos határvonala falra vetítve aszimmetrikus. Vagy V alakú (halogénizzóknál jellemző), vagy lépcsős (xenonnál láttam ilyet). Minden esetben a jobb oldala magasabb, a bal oldala alacsonyabb.

Ez az úttestre vetítve aszimmetrikus, lefelé irányuló fénykévét hoz létre: a jobb oldalon hosszabb, a balon rövidebb a csóva és főképp az utat világítja, nem fénylenek több száz méterrel arrébb a fényvisszaverő táblák. Ha neked az úttesten egy V-alak van, nem határozott fénykéve, akkor ott valami nagyon nem világít. Vagy csak a helyzetjelző működik (a fényszóró tükrébe épített helyzetjelzőnek van ilyen jellegzetes, V-alakú gyenge fénykévéje), vagy mint előttem is írták, nincs a helyén az izzó. Ha rossz a beállítása, akkor van fénykéve, csak nem jó: túl rövid, esetleg a fák lombkoronájába világít.

2020. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem értek hozzá. Szerelő kicserélte az egyik lámpát és azóta ilyen fura nekem.. A többi kocsiba se ilyen... Nem tudom jól el magyarázni de a lényeg hogy van egy v alakú vonal ami felett sötétség van.
2020. szept. 23. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

"van egy v alakú vonal ami felett sötétség van."

Igy kell világítania!

Vagy szerinted 100 m-re be kellene világítania az egész utat?

2020. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi lenne ha megnéznéd az égőt benne hogy áll.

Ha annyira " Nem tudom, nem értek hozzá. " akkor teljesen mindegy hogy itt mit javasolnak te megse nézed, mégis mit vársz.

2020. szept. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megállsz egy fallal szemben, akkor a falon kb ezt kell látnod.

A piros vonalak keresztezése a fényszóróizzó helyét jelzik az autóban, a falon kb. annyi centivel a vonal alatt kell lennie a világos-sötét határnak, ahány méterre állsz a faltól. A "V"-alakzat töréspontjának nem szabad oldalra semerre sem elmozdulnia, ha távolodsz a faltól.

[link]

2020. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a képet. Szóval ahogy van a piros vonal a felett egyaltana nincs fény.. Csak azért fura... Eddig volt, jobban láttam sötétben is tompítottal.. De menni is akarok szerelőhőz megnézetni
2020. szept. 24. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

A töréspont utáni ferde szakasz felmegy a piros vonal fölé, ha nem állsz túl messze a faltól. Ha koppig ráálsz a falra, és szigetelőszalaggal megjelölöd a vízszintes szakasz tetejét, és egy függőleges csíkkal a töréspontot, akkor már 5 méterre hátragurulva is viszonylag jól be lehet állítani. Feltétele, hogy az izzó jól legyen benne a helyén.

Általában egy bevásárlóközpont mélygarázsában szoktam megcsinálni magamnak 1-2 évente (Aréna Plaza, nap közben van olyan része, ami tök üres)

2020. szept. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!