Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungtárcsa vagy kettős...

Csontos13 kérdése:

Kuplungtárcsa vagy kettős tömegű is?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az alany egy passat b5 1.9 pdtdi.

Eléggé fent fog a kuplung,de még nem csúszik. Arra lennék kíváncsi, hogy elég e ha csak a kuplung tárcsát cseréltetem,(esetled szerkezettel együtt) vagy mindenképp kell a kettős tömegűt is cserélni?

Nincs olyan jel,ami a kettős tömegű hibájára utalna.



2022. nov. 28. 05:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Tárcsa, szerkezet, kinyomó az tuti. Kettős tömegű meg kiderül amikor lent van a váltó. Hány km-t ment?
2022. nov. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs olyan jel,ami a kettős tömegű hibájára utalna."


Ha ilyen kérdést felteszel, akkor nem értesz hozzá annyira, hogy ilyen kijelentést tegyél.


Cserélhető csak a kuplung maga, csak akkor ne panaszkodj majd, ha jövő hónapban újra ki kell fizetni a 100 ezret, mert újra le kell venni a váltót.


Megvan az oka annak, hogy miért szokás alkatrészeket együtt cserélni, mindenki számára nyilvánvaló, bizonyára számodra is. Innentől a te saját dolgod, hogy rendesen csináltatod meg az autót, vagy pedig spúr vagy és megszopatod saját magadat.

2022. nov. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes együtt inkább, mint hogy újra ki kelljen fizetni a tetemes munkadíjat
2022. nov. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sok a km,460 ezer.

Ezt a kérdést azért tettem fel,mert kérdeztem szerelőket is,és az egyik azt mondta hogy együtt kell cserélni,a másik szerint meg nem feltétlen.

De ezek szerint inkább a tetemesebb összegre kell számítani

2022. nov. 28. 07:42
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen futásteljesítménynél már szinte biztos hogy legalább egyszer volt cserélve a kettőstömegű. Mindenesetre én is cserélném a kuplunggal együtt, és akkor egy újabb 200 ezerre le van tudva.
2022. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Igaza volt mindkét szerelőnek kérdező - együtt ILLIK cserélni, és nem feltétlen muszáj. Lehet, hogy az a szerelő aki szerint nem muszáj, szívesen vesz le B5-ös Passat váltót mert rutinból megy neki, gondolta majd visszahozod másodszor is és lesz miből síelni a családnak februárban.


10-ből 9 esetben az a konklúzió a váltó levétele után, hogy a kettőstömegűt is cserélni kell. Nem biztos, hogy a kettőstömegű már most kaputt, de annak semmi értelme nincsen hogy most cserélsz egy kuplungszerkezetet amihez váltót lekapják sok pénzért, majd mondjuk hónapok vagy egy év múlva megint le kell szedni. Inkább most érdemes kicsit meghúzni a nadrágszíjat és egyben letudni a kettőt, aztán ezt a problémát el lehet felejteni valószínűleg az autó hátralevő életére végleg.

2022. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ
2022. nov. 28. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Alternatíva - 5-ös váltóhoz fel lehetne tenni egytömegű kiváltó szettet, akkor nincs kettőstömegű para, el is adhatod ha jó, de rezonancia több lesz.
2022. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

@8 - ezt én anno soros hathengeres BMW E36-tal megcsináltam.

Még ott is érezhető volt az extra rezonancia, pedig egy hibátlan állapotú soros hathengeres benzinmotorról beszélünk. Egy négyhengeres dízelnél a különbség hatványozottan nagyobb lesz.

2022. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom Stefan Zorst -ot keresd fel Facebookon, ő nála nagyon olcsón lehet venni kuplungot kettőstömegüvel. Töredéke a bolti árakhoz képest! Két szettem onnan van tőle és hibátlanul teszik dolgukat!
2022. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!