Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőbbségadás, védett út,...

Elsőbbségadás, védett út, stb.. Honnan tudjam, hogy védett úton vagyok?

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogyha megyek egy kisebb utcában, viszont az un. a fő utca, mert (egyrészt ismerem a környéki utcákat) az összes út ami ezt keresztezi, azokon az utakonon ott vagy elsőbbségadási kötelezettség tábla van, vagy STOP-tábla.

Oké. Én ismerem ezt az utat és tudom, hogyha a "fő" úton megyek, akkor a többiek elsőbbséget adnak nekem.

Viszont nincs főútvonal tábla a "fő" utca elején, ergo, most én arra következtetek, hogy emiatt én a "fő" úton lassítok minden kereszteződésnél addig, míg meg nem látom a háromszög vagy a 8 szög táblát hátulról, nyilván ott már tudom, hogy nem kell megállnom és meggyőződnöm arról, hogy jobbról érkezik e autó, hogy jobbkéz szabálynak megfelelően elsőbbséget adjak nekik.



2022. dec. 2. 14:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%

Bizonytalan helyzetben inkább lassítsd... de... ami fontos, megtanulni figyelni.

Azt már a forgalmi vizsgán is elvárják, hogy a táblákat észre kell venni, meg kell látni.

Megdicsérhetnek azért, ha valóban nem látható a tábla, és körültekintő módon jártál el, de azért meg is lehet bukni, ha a tábla látható, csak te nem vetted észre. Arra már rá lehet hízni az "indokolatlanul feltartja a forgalmat" veszélyhelyzetet teremt.

Ismeretlen helyeken a rutinos vezetők is fékkészenlétben közelítik meg a nehezen felmérhető útkereszteződéseket, de nem állnak meg, ha nem szükséges (nincs jobbról érkező, vagy meglátta a táblát)

Ez a gyakorlások hatására kialakul nálad is, de semmi esetre sem száguldj keresztül kereszteződéseken, ha fogalmad sincs arról, elsőbbséged van-e. (nem mellesleg a többi jármű mozgási is lehet árulkodó, de csupán arra hagyatkozni nem szabad)

2022. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
85%

Mutatnék egy érdekes kereszteződést:

Törtel, Kőrösi út

[link]


Beérsz Nagykőrös felől a 4611-es számú mellékúton a faluba, áthaladsz több macisajttal védett kereszteződésen, majd egyszercsak bumm, jobbkezes. Pedig, ha nem figyelsz a táblákra, azt is hihetnéd, hogy főútvonalon haladsz.

2022. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
75%
Mi a bánatos tököm megint ez a sok minuszolás? Ti erre veritek ki?
2022. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Legalább ki is táblázták, hogy egyértelmű legyen.
2022. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként kb. ez a folyamatábra zajlik le fejben:

1) Főútvonalon vagyok vagy van "kereszteződés alárendelt úttal" táblám?

Igen - Elsőbbségem van.

Nem - (2)


2) Van elsőbbségadás kötelező vagy stop táblám?

Igen - Nincs elsőbbségem.

Nem - (3)


3) a keresztező utcának van eak/stop táblája vagy földút?

Igen - Elsőbbségem van.

Nem - jobbkézszabály

2022. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

23-as, az értékelésre gondolsz? - Igen, az nekem is feltűnt, fura.


Köszönöm szépen a válaszokat ismét, sokat segített, örülök, h végére a hasznosabbnál hasznosabb infók is jöttek.

2022. dec. 2. 18:37
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

"Hol melyik város, faluban ismersz 50km/h-s jobbkezes kereszteződést?"

Te valami debil vagy?

Ha nincs jogosítványod, sosem vezettél, akkor minek szólsz hozzá?

2022. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Az komoly, látom a leszavazós birkák megérkeztek :D
2022. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
66%

25/28 anonim

bmeg ugyan ezt írtam le csak macisajtal erre 0 % ot adtak.

2022. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

#22

Ott az “X”, ami jelzi, hogy egyenrangú, tehát nem a semmiből lesz jobbkezes és ez a lényeg. Védett útból nem lehet egyenrangú külön jelzés nélkül.

2022. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!