Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvertek a benzinkútnál vagy...

Átvertek a benzinkútnál vagy van más magyarázat?

Figyelt kérdés

Legutóbbi alkalommal fullba volt tankolva a kocsim + még amennyi belefért. Azóta mentem vele 280 kilométert (városban csak 50-et).

Ma reggel 3 vonalka hiányzott.



[link]


A kép szerint, ez kb 21 liter kellene legyen.


Ma reggel siettem, elmentem, hogy tankoljak, de segített a benzinkútas, én addig bementem kiállni a sort. Aki előttem tankolt, láttam, hogy bement fizetni, szóval gondolom lenullázódott a pompánál a literszám.


Megkértem a benzinkutast, hogy töltse teli. Már el voltam indulva, mikor rájöttem, hogy túl sokat fizettem. Megnéztem a blokkot, 31 liter volt rajta, pedig csak 21 fért volna a tartályba. A pompaszám, stb talált. Nem találtam semmi magyarázatot, a kocsim benzines, de nem fogyaszt olyan sokat. 2 hete volt letesztelve, de nem mutatott semmi bajt a szenzorral.


Skoda Fabia 2009, 1.6-os motor. Városban maximum 7-es a fogyasztás a bord szerint



2022. dec. 3. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

AZt jó lenne ha megtanulnád te is hogy ez a még három vonal , meg az ilyen hülyeség semmit nem jelent.

Az se hogy te nem tudod kiszámolni a fogyasztást.

Egyedül az üzemanyag töltő állomás van hitelesítve.

2022. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem is lehet tankolni, amíg az előző ki nem fizette a sajátját és nincs kinullázva, szóval tuti nem a másikét fizetted. 3 vonalka hiányzott, ami 21 liter, de nem tudni mennyi hiányzott a 4. vonalkáig, ugye 5 liter elvileg egy vonal, lehet épp már a határon volt, szóval még bőkezűen számoljunk oda 5 litert, összesen 26. Ezek a digitális visszajelzők egyáltalán nem minősülnek pontos mérésnek, inkább csak tájékoztató jellegűek. Nem mondom, hogy 5 litert téved a visszajelző, de nem elképzelhetetlen.


Persze utólag már csak okoskodni lehet, az igazat soha nem fogjuk megtudni. Mindebből csak annyit lehet leszűrni, hogy normális ember magának tankol.

2022. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az erdélyi kutak is úgy működnek, mint nálunk. A kutas csak úgy tudott volna csalni, hogyha kannába is enged. A hálózatban lévő töltőállomások ott is be vannak kamerázva. Valami faluszéli családi kútnál tudom csak elképzelni.
2022. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

majd megtanulod, hogy nem szabad a nyagy arccal tankolni..kis kezeddel teletöltöd, a kutast a közelbe sem engeded...

Engem kétszer szopattak meg, egyszer öt literrel, a múlt héten 4 literrel..


Saját kézzel kell tankolni, még jópofizni se engedd a kutast...nem részletezném, miért..

2022. dec. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!