Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik felnire jó ez a méret?

Melyik felnire jó ez a méret?

Figyelt kérdés

Szeretnék új felnit venni, és ezt a felnit amit most használok, felújíttatni, mert sanszos hogy repedt, 2-naponta az egyik gumiba folyamatosan fujatnom kell. A gumi biztos hogy sérületlen, hiszen új, és nem rég tetettem fel az autóra, ahol is mondták nekem hogy már illene felnit csereltetni lassan. :)


Viszont, nem a gyári felni van rajta, az autót már így vettem. A gyári felninek tudom az adatait, de én szeretnék ugyanakkora felnit venni amekkora most van rajta, hogy a szintén csak egy nyarat használt nyári gumimat majd rátudjam tetetni.

Nem tudom milyen felni van rajta, de ez a gumi méretem:

175/65 r15 84t


(ez van a gumikra írva, nyárira és télire is)


Ebből valaki tudja, milyen felnire van szükségem? Illetve, ilyesmiről hallottam már, hogy tehermentesítő, fogalmam nincs mi az és hogy kell az nekem?


Bocsánat, semmit se értek az autókhoz, most próbálom ezeket megtanulni. :)


Köszönöm a válaszokat!


Amúgy az autóm tipusa: Honda jazz,GD1,2003



2022. dec. 6. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyi infó alapján 15 colosat vegyél. Az osztókörre és az ET számra még figyelj.
2022. dec. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Menj el egy gumishoz, aki leveszi és megnézi milyen méretű van fent. De ne a kóklerhez, akinél voltál. Pontos típus nélkül nem tudjuk megmondani milyen kell neked.

Legegyszerűbb, ha 15" méretben keresel gyári felnit, akkor biztos nem kell aggódnod az osztókörön, agyátmérőn, ET számon

2022. dec. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy gumiméretbe több felni is belefér, szóval ennyiből nem fogjuk tudni megmondani. Le kell venni az egyiket, a hátuljára mindegyikre rá vannak írva a méretei.
2022. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:

"sanszos hogy repedt, 2-naponta az egyik gumiba folyamatosan fujatnom kell. A gumi biztos hogy sérületlen, hiszen új, és nem rég tetettem fel az autóra"

Nem kell találgatni, hogy mi ereszt, hol ereszt.

Vissza kell menni a gumishoz, garanciában. Ő majd vízbe teszi a kereket és kiderül, hogy hol a baj. Lehet, hogy a pereménél ereszt vagy a szelepnél.

Vagy Te is leszerelheted és körbe kenheted szappanhabbal, de javítani amúgy is csak a gumis tudja majd.

2022. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:

A gumiméret alapján nem lehet a felni minden méretét kitalálni. Egy gumit -bizonyos határok között- többféle felnire is fel lehet szerelni. Az ET szám vagy az osztókör meg egyáltalán nem függ a gumi méretétől.

A felni adatai a csavarlyukak tájékán vagy a kerék leszerelése után, a belső oldalon láthatóak. Ha még nem tüntette el őket a rozsda. :-(

2022. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aa most már világos, köszönöm! :)

Hát, akkor felhívom a gumist, amúgy a marsopont-ban csináltattam.

Köszönöm a válaszokat! :)

2022. dec. 6. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Acél (lemez) vagy alufelni? Járj utána, mi a hiba pontosan, alu repedése is javítható lehet. Drága egy szett új felni, annyit megér. Végső esetben 1 darabos felnik szoktak lenni eBay-en is, vagy bontóból is meg lehet próbálni, csak legyen pontosan ugyanolyan. Egy cikk, hátha segít:


[link]

2022. dec. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illetve ha nem gyári, nézd meg a felni belső oldalát, szoktak lenni cikkszámok stb, adott felni gyártó forgalmazója lehet tud 1-et is adni, vagy Facebookon “felni párkereső” (nem vicc) csoportokat érdemes felkeresni - akár első körben csak azért is, hogy be legyen azonosítva a kerék márkája és típusa konkrétan.
2022. dec. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Alufelni, és Dezent a márkája, tegnap beszéltem egy benzinkutas úrral, aki valamit méregetett rajta és szentül megvolt győződve róla, hogy 15" colos, most már csak az osztókör és stb méret kell. :)

De, holnap elmegyek a KwikFitbe, ott állítólag ingyenesen felmérik nekem a helyzetet anélkül, hogy ott kellene napokra hagynom az autómat. Bár szívesen fizetnék is érte, csak ne kelljen hetente fujatnom azt az egyetlen kereket.

Újonnan nem fogok tudni felnit venni, 20-30 ezrekért láttam felniket újonnan, így nagyon fontos lenne hogy megtudjam a méretet, és használtan tudjak felnit pótolni. Használtan láttam 15-colos felniket jó állapotban, sokkal jobb állapotban mint az enyémet olyan 50-65 ezer Ft között, azért az nagyon nagy különbség. :)


Illetve, ha drága egy felni felujítása értem ezalatt azt drágább 60-ezer ftnál, akkor inkább ettől a felnitől teljesen elbúcsúznék.

2022. dec. 7. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Újat én csak úgy értettem, hogy 1 darab ugyanilyet vennék a hibás helyett. Létező, gyakori márka, cikkszám ott kene legyen rajta valahol, az alapján kiderülne hogy gyártják-e még ugyanezt, és akkor megúszható emberi összegből. Már ha a javítás nem járható, de azzal maszek helyeken érdemes próbálkozni (pl nonstopgumi akiknél jártam hasonló ügyben és tudtak segíteni), nagy hálózatok eladni akarnak és rutin szerelést végezni jellemzően.
2022. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!