Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autót vettek már...

Elektromos autót vettek már emberek azért, hogy kevesebbet kelljen fizetniük benzines/gázolajos (városban 8-22 litert fogyasztó) autók üzemanyagköltségei helyett? Persze nyilván egy elektromos autó használtan sem két fillér, de...

Figyelt kérdés

Persze nyilván egy elektromos autó használtan sem két fillér, de ez azokra vonatkozik, akik valamivel jobban állnak (ha nem is tehetősek/gazdagok - hiszen utóbbiaknak a 22 (25?) literes városi fogyasztás egy S500-tól, egy LS460-tól, vagy egy RAM 3500-tól sem jelent problémát).


Állítólag egy elektromos áramot fogyasztó majd két és fél tonnás autót 100 kilométer(ek)re vetítve csupán 1000-2000 forint közötti összegből fel lehet tölteni. (Kérdés, hogy otthon, vagy a városokban elhelyezett nyilván drágábban használható töltőkön is?)



2022. dec. 7. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2022. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen
2022. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Vettek.
2022. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen én nemrég cseréltem le a brabus merit egy teslára
2022. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez hihető? Hogy egyrészt ezért (is) vásároltak elektromos autókat, és másrészt az is, hogy 100 km-es távokat nézve kb. 1-2 ezer forintból bárhol feltölthető egy-egy ilyen kocsi, nem csak otthon?
2022. dec. 8. 12:07
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kis elektromos autóm van. Nyáron 100km kijön 13kW-ból, télen ugyanez kb 20kW. Ez a drágább árammal számolva otthon töltve nyáron: 1000Ft télen 1400Ft száz km-re. Nem otthon töltve szerintem kb +50%-ot lehet mondani.


A fenti tisztán elektromos hajtáshoz viszonyítási alap. Hibrideknél más a helyzet.


Az meg az én kérdésem, hogy vajon ki az a hülye aki az igen válaszokat lepontozza?



Nem tudom ki az a hülye aki az igen válaszokat lepontozza, de

2022. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi számoltunk. Márciusban vettünk a babaváróból egy eautót (egyrészt azért, mert kellett új, másrészt nagyon nem tudtunk mit kezdeni a 10millával). Szóval a havi benzin költségvől kijön a havi törlesztője, amit úgyis később kell elkezdeni fizetni. Ez havi pár ezret rádob az áramszámlára, cserébe havi 50ezret nem hagyok ott a kutakon.

Továbbá: nem sokkal drágább egy eautó, mint egy belső égésű (nyilván lehet példát és ellenpéldát is mondani), de összességében eddig nagyon megérte, még a 480as benzin mellett is, nemhogy ennél a 600+nál.


A parkolás nem érint minket, "sajnos" eddig csak 1x parkoltunk Bpn, de ettől függetlenül a fogyasztás az olyan 16kwh/100, ami elhanyagolható összeg egy benzineshez képest (a régi 9-10litert fogyasztott)

2022. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyenes parkolást már lassan megszüntetik pedig alig vannak még elektromos autók. De politikusainknak már az a pár elmaradt forint is hiányzik. Bárcsak a köz jólétét szolgáló dolgok is ilyen hamar feltűnnének nekik és ilyen gyorsan cselekednének.
2022. dec. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Az ingyenes parkolás mindig is vérlázító igazságtalalanság volt, jó, hogy végre eltakarítják. (írom ezt a faluból, ahol fizetős parkolás sosem létezett)
2022. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lenne igazad, ha a parkolási pénzzel el tudnának számolni.

Mi indokolta az elektromos autók ingyenes parkolását és most mi nem?

Sajnos sehol nem tudnak elszámolni a parkolási díjjal az szinte mindenhol eltűnik.

2022. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!