Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért engem hoztak ki vétkesne...

Miért engem hoztak ki vétkesnek a gázolásnál?

Figyelt kérdés

3 hete elütött egy autó kerékpárral a zebrán, bevittek a mentősök, megvizsgáltak, 8 napon belül gyógyuló sérülés volt a rendőrségi papíron, pedig még most is fáj.


Körforgalom volt, elsőbbségadás tábla a biciklisnek a zebra előtt. Na már most én megálltam a zebra előtt, átment egy kocsi, mögötte volt még egy aztán láttam h nem indul az öreg ember, hagytam neki időt, adtam elsőbbséget, erre amikor a zebrán voltam akkor ütött el...


A rendőrök meg sem hallgattak, annyit kérdeztek a kórházban amikor szédültem mint a fene h mi történt mondom röviden annyi, hogy átmentem és puff...

Semmi meghallgatás nincs, nem volt, nem lehet panaszt benyújtani, csak max meghallgatnak ha 8 napon belül jelentkezek.


Nekem lett károm, és még én fizessek is? Aki már biciklin van azt mindig vétkesnek kell kihozni, még akkor is, ha előtte megállt a táblánál?



2022. dec. 8. 12:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Toltad a bicajt?
2022. dec. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
A biciklis áthajthat mivel kiegészítő van a zebrán.
2022. dec. 8. 12:54
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az a baj, hogy ha nincs kamerafelvétel és nem tudod kiegészíteni a vallomásodat, akkor megette a fene az egészet. A rendőröknek az az érdeke, hogy minél előbb lezárják a dolgot.
2022. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Elsőbbsége volt, nem adtad meg, te voltál a hibás. Ha toltad volna a biciklit, akkor neked lett volna elsőbbséged, mert zebra és gyalogosnak számítasz. Áthajthatsz igen, de akkor mindenkinek elsőbbséget kell adnod.
2022. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ja és úgy volt hogy az autó sem állt meg ott ahol elütött felállt vele a járdára/bicikliútra míg a kerékpárom is el lett tolva.


Van esélyem egy meghallgatás során, hogy töröljék a bírságot?

2022. dec. 8. 13:03
 6/35 A kérdező kommentje:
4-es én megadtam, vártam, ott állt, nem indult... pont akkor indult amikor már a zebrán voltam kb a közepén
2022. dec. 8. 13:03
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Az igazadat bizonyítani kell. Kamera felvétel, tanuk keresésével. Meg nem ártana tudni hogy a kijelölt szakaszon voltál akkor amikor megtörtént a gázolás vagy mellette? Ez sem mindegy ám. Ha gyalogos átkelő volt és közvetlen mellette a bicikli sáv de Te a gyalogos sávon mentél akkor már Te voltál a szabálytalan. Ez sajnos ilyen. Ha kiderül hogy tényleg azon voltál, és esetleg emlékszel is erre, meg erre vannak nyomok amit ott a helyszínen nyilván rögzítettek akkor ki kell derüljön mi volt az. Meg neked kéne megkérdezned a rendőröktől hogy miből gondolják hogy Te voltál a szabálytalan, ezt nekik meg kell indokolni és mutatni hogy Te mit követtél el. Ha szükséges kimenni a helyszínre és szépen körbenézni, megmutatni hol mentél.
2022. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
37%
Kerékpárral csak akkor van elsőbbséged ha tolod
2022. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod bizonyítani. Ő sem tud semmit bizonyítani

Marad a kresz. Ott meg te vagy a hibás.

2022. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

7-es



Köszi! a kiegészítő biciklisávon mentem, emlékszem is rá, nem magán a zebrán. szerintem kamerafelvétel ott nem volt.

Egy szemtanú volt ő oda is jött viszont ő ahogy hallottam akkor azt mondta, hogy ő már csak a kiáltást hallotta. Az szabályos dolog, hogy a közlekedők érdekében a biciklit és a gépkocsit is odébb viszik, még mielőtt kijön a rendőr?

2022. dec. 8. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!