Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy biciklis...

Van olyan, hogy biciklis gázolásnál nem az autóst hozzák ki hibásnak?

Figyelt kérdés

November végén elütöttem egy biciklist balra kanyarodás közben egy kereszteződésben. Ő azt állította, hogy én vagyok a hibás, mert ő szemből jött egyenesen, de ez nem igaz. Fogalmam sincs, honnan került oda, mert alaposan körülnéztem, ráadásul az ütközés pillanatában már bekanyarodva voltam (bocs a fogalmazásért), tehát az autó már egyenesben volt, és nem kanyarodás közben ütöttem el, mint azt a határozatban állítják. (Lefényképeztük, tehát bizonyítható. Arra gyanakszunk, hogy szembe kerekezhetett a forgalommal, vagy a ház mögül ugratott le a járdáról.)

Most jött ki a határozat, hogy meghallgatás nélkül (!) úgy döntöttek, én vagyok a hibás, 30 ezret kell befizetnem, és levontak 6 pontot.

Külön pikáns, hogy a helyszínen fölvett jegyzőkönyvben (igazolás) más vezetékneve van a nőnek, mint a mostani határozatban. (!)

Az már csak mellékes (persze nem az), hogy a kocsiban kb. 100 ezer forintos kár keletkezett.

Van értelme fellebbezni? Nyerhetünk? Ráadásul velünk fizettetné ki a biciklit a csaj, de már tényleg mindennek a teteje, hogy így megszívassanak.

Tudom, hogy kívülről mindig a védtelenebb felé hajlanak, tehát őszintén: nem is tudom, számítottam-e rá, hogy őt hozzák ki hibásnak.


2016. jan. 7. 13:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

"November végén elütöttem egy biciklist balra kanyarodás közben egy kereszteződésben."

Szóval ellentmondtam magamnak. Ezt hozták ki, de effektíve nem a kanyarodás közben ütöttem el, pont ez a lényeg.

2016. jan. 7. 13:04
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok, nem is tudok ítélkezni. Valószínű, hogy helyesen döntöttek.

Van ezen a helyen kerékpárút? Ha azon jött egyenesen, akkor neki elsőbbsége volt.

Az autó már egyenesben volt. Ez így önmagában semmi. Autóval is ütközhetek úgy saját utamon, hogy már teljesen keresztben (azaz egyenesen) állok, s belejön az oldalamba.

Melyik a kocsi melyik részével ütköztél? Bal eleje/vége (ő ment beléd), elejével (te mentél neki), jobb eleje/vége (ő ment neked)?

2016. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen, én - jópár éve - csaptam el egy donort, aki jelzés nélkül akart sávot váltani előttem, féktávon belül.


Elsőre engem hoztak ki hunyónak, bíróság felmentett.


De ez nyilván függ attól, vannak-e tanúk, tudod-e bizonyítani az igazadat.


Járj utána, van-e térfigyelő a környéken, hátha még megvan a felvétel.

2016. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Értelmezhetetlen, zavaros a történeted, ebből elképzelni sem lehet mi történt ott valójában.

Nem is nekünk kell találgatni, keress egy ügyvédet, s ha ő azt mondja van értelme a fellebbezésnek, vedd fontolóra, ha azt mondja, hogy esélytelen, törődj bele.

2016. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vannak azert egyertelmuen a biciklis hibajabol bekovetkezo esetek, bar ritkabbak. Az esetedhez hozzaszolni nem igazan tudok, de egy javaslatot tennek: szerezz be egy autokamerat.
2016. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem zavaros, nem érted, az nem ugyanaz. Kereszteződésben balra kanyarodsz, és mikor már bekanyarodtál, neked megy egy biciklis, aki állítja, hogy szemből jött. (Tehát kanyarodásod előtt ő már szemből jött.)

Nincs ott bicikliút. Ha valóban szemből jött volna, akkor kizárt, hogy nem látom, de nem láttam. Ha meg kanyarodás közben elütöm, akkor nyilván nem megyek tovább, hogy gyorsan egyenesbe hozzam a kocsit, ezen gondolkodni sincs ideje az embernek.

Kamerát sajnos nem láttunk a környéken, pedig nagyon jól jönne.

2016. jan. 7. 13:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Továbbra sem tudok állást foglalni, az nem érv, hogy "szerinted", azt bizonyítani kellene.


Valami azonban érdekelne: "Kereszteződésben balra kanyarodsz, és mikor már bekanyarodtál..."

A kanyarodás akkor befejezett, amikor már elhagytad a kereszteződést... a kereszteződésben keresztben álló - balra kanyarodó - járműnek, ha oldalról nekimegy a szemből érkező, a kanyarodó a hibás, az még nem kanyarodott be, szabálytalanul útját állta a szemközti sávból érkezőnek.

Azt itt senki nem fogja neked megmondani, honnan érkezett a biciklis, ez az a rossz eset, amikor állítasz valamit, a másik fél is állít valamit, a baleseti helyszínelő meg a nyomokat, tanúvallomásokat elemezgetve véleményezi az esetet.

Most te vagy lépéskényszerben: bizonyítsd be, hogy a kerékpáros nem szabályosan érkezett.

Ismétlem, keress fel egy ügyvédet, kérd ki a véleményét, itt nem leszel előrébb, bármit is írunk.

2016. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy nem oldalról jött nekem, hanem szemből (!), miután már bekanyarodtam (!).

Az igazi kérdésem, hogy van-e itt olyan, aki autósként biciklist gázolt, és nem őt hozták ki hibásnak - egy valaki írt is ilyet.

2016. jan. 7. 13:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként mitől függ, hogy van-e meghallgatás vagy nincs?
2016. jan. 7. 13:48
 10/16 A kérdező kommentje:
Már elhagytam a kereszteződést addigra.
2016. jan. 7. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!