Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi autó, ami jó de javítást...

Régi autó, ami jó de javítást igényel - ti most vennétek másikat vagy javítanátok?

Figyelt kérdés

Van egy baromi régi kocsink, 1991-es Ford Orion, nagypapámtól örököltük még. Ő is jól tartotta, és mi is mióta velünk van nem úgy kezeljük mint egy olcsó csotrogányt - mindig mindent megkapott és mindenből jó minőséget, lett rá költve mindig ha igényelte.


Most lassan jön a műszaki, és bár garázsos autó aminek eddig meglepő módon nem volt ilyen gondja (ezekre nagyon jellemző), most elkezdtek rohadni a nyúlványok, a hátsó íveken is megjelent 1-2 pörsenés, a küszöbökön szintén barnul. Még sehol nem vészes, de javítandó mindenképpen.


A kocsi motorikusan hibátlan (163e km van benne és mivel a papa is autószerelő volt, én meg nem vagyok az de hobbiból igen, 10-15 ezrenként mindig megkapta a jó olajat szűrőket stb - ennek megfelelően olyan is), futómű is hibátlan most lett tavasszal cserélve a 4 gátló + sok szilent, kívül is fényes és szép, egy szó mint száz nem ér sokat, veteránkorú, de még mindig jól tartja magát.


Lakatos azt mondta 120-140 ezer tuti meglesz, ennél csak több lehet ha bontja és durvább a helyzet mint első blikkre. + fényezés az íveken, alváz- és üregvédelem ugye, tehát én úgy számolok hogy ez legalább 300-350 ezres karika lesz ha megcsináltatjuk.


Gondolkodtunk de nem biztos hogy vennénk most mást. Vannak félretett millióink, kb 3-4 millióért tudnánk most venni újabbat, de amilyen szar most a piac és amennyire nem tudni mi lesz holnap, nem annyira szeretnék venni, alacsonyabb összegért meg lehet hogy olyat fogunk ki amire még többet kell költeni egyből.


Ti mit tennétek?

Amúgy nem használunk autót túl sokat, nyaralni, szülőket látogatni, havi 2-3 alkalommal nagybevásárolni, meg ha a kutyát kell vinni dokihoz akkor szoktunk menni vele, és az égvilágon semmi bajom nincs vele, fapados de sosem volt olyan hogy otthagyott volna és fűt mint állat ilyenkor hidegben. Menni meg pont annyira megy amennyire kell ahhoz hogy néha autópályázzunk is vele, fogyasztásra 7-8 liter városban (1.3 szívóbenzin), tehát itt sem nyernénk sokat szerintem egy újjal.


Amúgy ha új akkor Hyundai i20/i30, Kia Rio/Ceed az amiket néztem a fent említett 3-4m körül, szívó benzinmotorral. Ezek tényleg megbízható, jó autók?



2022. dec. 8. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Majd írd me gmi lett a döntés
2022. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor igazából mi a kérdés, mindenhogyan egy életveszélyes rozsdaboglyát műszakiztatsz le feketén...

Ha úgyis van pénz másikra akkor inkább venném eggyel előbbre a saját és család biztonságát és most adnám le/el


#8

2022. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Aluszelvény vázon polikarbonát héj, bukócsövek, rajtszám, sleeperkedés.
2022. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!