Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Tesla Model S az miért...

A Tesla Model S az miért kerül 2X annyiba mint a Model 3?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy gyorsabb, gyorsabban gyorsul és jóval nagyobb méretű is. De majdnem, hogy ez az összes különbség, nem?


Ha 25, esetleg 50 százalékkal lenne drágább mint a Model 3, azt tökéletesen érteném. De míg Model 3-ból 31.5 millió a legdrágább verzió, addig a Model S Plaidből 65 millió felett van.


Vagyis több mint 100%-al drágább.


Mi ennek az oka?



2022. dec. 12. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Tudsz mondani egy márkának két típusát, ahol a drágábbik típus pontosan csak annyival drágább, amennyivel többet is ér?


Sőt, tovább megyek: tudsz mondani BÁRMIT a világon, ami annyiba kerül, mint amennyit ér? Nem, mert akkor ott nincsen haszon. Az előállítási költségre jön rá a profit, amit a gyártó határoz meg, annyi profitot tesz rá, amennyit akar. Ha két azonos/hasonló termékről beszélünk, két különböző minőségben, akkor a drágábbon mindig sokkal több lesz a profit. Ez mindig, mindennel így van.

2022. dec. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert a Model 3 az egy sima középkategóriás kocsi, persze, túlárazva, míg az S széria az egyértelműen prémium kategóriát célozza meg és persze azon is van egy nem kevés felár.
2022. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1.


Teljesen igazad lenne, de itt most nem azt nehezményezem, hogy drágább mint amennyit ér… Nyílván akkora haszonkulccsal dolgoznak, amekkorával csak tudnak.


Viszont én azt vettem észre, hogy ha van egy kompakt szedán, vagy egy kisebb városi autó, akkor a szedán vagy bármilyen nagyobb verzió, esetleg crossover, az azért nem 100%-al szokott drágább lenni a kisebb verziótól.


Pl. Peugeot 308 GT PHEV az 18 milliótól indul, de a 508 GT PHEV is “csak” 20 millió, de még a 508

GT PSE PHEV is csak 28.5 millió. Tehát nem, nincs akkor különbség.


Ha úgy lenne mint a Teslánál, akkor az 508 az 36 millió lenne, ami totál irreális.

2022. dec. 12. 10:39
 4/8 A kérdező kommentje:

#2.


Miben prémiumabb az S mint a 3?


Tudtommal 90 százalékban megegyezik az anyaghasználat a két autóban, a beltér is nagyjából ugyanaz.


Árban pedig amúgy egy 30 milliós autó is bőven prémium kategória, még ha az vitatott is, hogy a minősége prémium e.


Az S árát tekintve pedig nem prémium, hanem egyenesen luxus.

65 millióból rengeteg olyan Mercedes, BMW vagy akár Audi elérhető, amely pl. a beltér minőségében magasról odaveri a Teslát… De nekem speciel jobban tetszik a Tesla, de ettől még objektivitásra törekszem.


Illetve a S Plaid sport autónak is felfogható, de a 65 millió így is érdekes.

40 millióból lehet venni Alfa Romeo sport szedánt, V6-os Ferrari motorral.

35 millióból lehet venni Lotus sport autót.

25 milliótól lehet venni Alpine A110-t, ami az egyik legjobbra értékelt sportautó valaha, stb.

2022. dec. 12. 10:45
 5/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
46%
Nem nagyon akad olyan Ferrari, Lamborghini vagy Porsche amit ne gyorsulna le a Model S - pláne a teljesítményorientált változatban.
2022. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5.


Ez így van, de ezek a dolgok elég gyorsan változnak…


De amúgy én is erre gondoltam, hogy ez a “képesség” az ami beárazza ezt az autót.

Vagyis egy átlag embernek teljesen felesleges képesség… Szóval akkor sajnos ez is a veretős pénzes prolikat célozza meg és nem a visszafogott kultúrembereket, mint amit a külseje sugallana.

Szomorú.

2022. dec. 12. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem te kevered itt a dolgokat. Amiket felsoroltál, erő terén sehol nincsenek az S modellhez és igen, egyetértek, nem olyan luxus, mint egy S Merci, viszont a technikai áttörést, amit az S tud, azt semmi más nem tudja elektromosság terén.Ezért olyan drága.


Az Alfát meg a Lotust meg felejtsük már el, le se tudod nyomni bennük a pedált, amikor az S már 4 utcával arrébb jár.

2022. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

A Tesla Model S sokkal kisebb szériában gyártott. Az alumínium karosszériája is sokkal drágább a Model 3 lemezkarosszériájánál.


A Tesla Model 3 fő tervezési kritériuma az alacsony ár volt. Ezért pld egy darabból öntött az alváza.


A Tesla Model S fő tervezési kritériuma a brutális teljesítmény volt. Kerüljön amibe kerül.


Első ránézésre talán hasonló a két Tesla de két teljesen különböző autó teljesen más anyagokból csinálva.


Mintha egy Audi A3-at hasonlítanál össze egy Audi R8-al (aminek még nagyobb az árkülömbsége)

2022. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!