Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kicserélték a kuplung...

Ha kicserélték a kuplung szettemet, és fél év alatt olyat rángat a motor leállításnál, hogy majd kiesik a helyéről, de a szervíz nem akarja gariba cserélni, olyankor van rá mód, hogy valahol bevizsgáltassam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem volt olcsó mulatság és nem akarnám annyiba hagyni.

Mindenre ráfogják, hogy mi miatt van az, látható módon, nem akarják kicserélni. Undorító amit csinálnak ezek.

Mit tudok ilyenkor tenni?

Octavia 2 2.0PD BKD



#kuplung #kuplung szett
2022. dec. 12. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kuplung miatt nem fog leállításkor rángatni. Kettőstömegű miatt már lehet és igaz, hogy normális esetben, normális helyen együtt cserélik a kuplunggal, de nem kötelező. Ha kuplungcserében állapodtatok meg, kaptál egy új kuplungot, utána beszarik a kettőstömegű és lehet újra szétszedni, az nem az ő hibájuk és rohadtul nem tartoznak neked semmivel sem.


Mit tudsz tenni? Kicserélteted a kettőstömegűt, saját zsebből.

2022. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Komplett kuplung szettről beszélek és abba beletartozott a kettőstömegű és a kinyomócsapágy is, mert pont az miatt vittem oda, hogy leállításkor üt egyet.

Ez szervízelés után is így volt, biztos vagyok benne, hogy nem cserélték ki a kettőstömegűt, mert utána is ütött egyet, de már kevésbé és most meg már rosszabb mint volt az előtt. Fótom is van arról, ahogy leszedték a kettőstömegűt meg a kuplungtárcsát is.

Nyilván én sem külön akartam cserélni, megállapodtunk, hogy egybe cseréljük, ha már szét van bontva.

2022. dec. 12. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha rendes számlás szervizelésről van szó, akkor szépen feljelented őket és kivizsgálják, ha nincs számla, akkor kb. csak fenyegetni tudod őket a feljelentéssel, nem tudsz mit csinálni.
2022. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2 Hát ezt nem írtad. Így persze igazad van. Ebben az esetben a következő kérdés az, hogy valami fekete szervizben jártál, ahol se munkalap, se ajánlat, se számla, se semmi, vagy pedig normális szervizben, ahol kaptál kézzelfogható bizonyítékot a munkáról?


Ha feketén dolgoznak, akkor esélytelen, hogy rá tudod őket venni a garanciára, viszont bosszúból felnyomhatod őket a NAV-nál. Ha legális cég, de csalnak az adóval és nem adnak számlát, akkor a helyzet ugyanez. Ha legális cég és papírt is adnak, van lenyomata a munkának, rajta pontosan feltüntetve, hogy kifizettél egy kettőstömegűt is, akkor mondd meg nekik kerek-perec, hogy a jog jótállásra kötelezi őket és amennyiben nem tesznek ennek eleget, mész a fogyasztóvédelemhez. Vagy megoldják, vagy megy a jelentés. Ebben az esetben a fogyasztóvédelem kirendel egy független vizsgálatot, amiben megállapítják, hogy a probléma valóban és nyilvánvalóan a kettőstömegű-e. Ha igen, akkor megbasszák a szervizet, te pedig kártérítést kapsz.

2022. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj a pontatlan fogalmazás miatt.

Számlám van, amit direkt kértem, mert nagy összegű szervizelés volt.

A számlán annyi van feltüntetve, hogy kuplung készlet, de amit üzenetben váltottunk úgy írtam, hogy lendkerék szettre adjon árajánlatot és akkor erre írta, hogy intézi.

Biztos vagyok benne, hogy csalnak az adóval, illetve bankkártyás fizetést sem szeretik, úgy írtak számlát nekem, hogy a munkadíjat lefaragták, hogy ne kelljen nekik annyit leadózni belőle.

2022. dec. 12. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor szépen odamész, megmondod nekik, hogyha nem csinálják meg akkor feljelentés lesz a vége, ha ez sem érdekli őket, akkor szépen feljelented, kivizsgálják és ők fognak rosszul járni.
2022. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 "A számlán annyi van feltüntetve, hogy kuplung készlet"

És van hozzá írva cikkszám? Ha van, akkor rá kell keresni. Alapvetően a kuplungkészletnek nem része a kettőstömegű, illetve mint munka sem foglalja magába. Azonban vannak olyan kuplungkészletek, amikkel együtt adják a kettőstömegűt is. Ha a felhasznált szettben nincs kettőstömegű, akkor nem fogják legaranciázni.


#6 Sajnos jelen esetben nem úgy tűnik, hogy meg lehet őket fogni ezzel. A leírás alapján nem bizonyítható a csalás.

2022. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincsen cikkszám, de az már nem az én saram, hogy nem írták rá.

Meg van a beszélgetés ahol úgy írtam hogy lendkerék szett és arra azt írta, hogy intézi, úgyhogy innentől fogva a hatóság intézi

2022. dec. 12. 16:45
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Neee lassíts egy kicsit, el vagy tévedve. Egy random telefonos üzengetésnek egyáltalán semmilyen jogi ereje nincsen. Kizárólag azért tartoznak felelősséggel, amit a munkalapra ráírtak és ami kiszámlázásra került. Amin nincs pecsét-aláírás mindkét fél részéről, az nem létezik.


Elmondom hogy működik ez, mert nyilván valami paraszt céghez mentél, ahol nem így csinálták. Bemész, kérsz egy árajánlatot, ők kikeresik a cikkszámokat. A cikkszámokat felviszik egyesével az árajánlatra, hozzáadják a munkadíjakat és odaadják neked. Ha neked tetszik a végösszeg és elfogadod az ajánlatot, akkor ők írnak egy munkalapot, amire szintén ráírják az elvégzendő munkákat és a kicserélendő alkatrészeket, a végén pedig mindketten aláírással (illetve ők pecséttel) érvényesítik, legalizálják. A munka elvégeztével fizetsz, kapsz egy számlát, rajta mindennel, ami az árajánlaton is volt és kifizettél. Ez a hivatalos, legális, átlátszó eljárás. Ami nem így történik, az szar.


Leírás alapján szerintem nálad az történhetett, hogy telefonon keresztül lett lebeszélve az egész, semmiről semmi papír, illetve amikor személyesen odavitted az autót, akkor sem mutattak konkrét árajánlatot, amin rajta vannak a tételek, munkalap nem is íródott, így pedig a végén ők azt írtak a számlára, amit akartak. Ha ők csak annyit írtak a számlára, hogy kuplung, akkor az egyetlen hivatalos dokumentum szerint csak a kuplungért tartoznak felelősséggel, a kettőstömegűért nem.


Ennek fényében pedig tehetetlen vagy. Ők tudják jól hogy mit csináltak, te pedig nem. Ők tudják jól hogy jogilag hogy tudják magukat bebiztosítani, te pedig nem. Ezt sajnos bebuktad. Legközelebb figyelj oda azokra, amiket leírtam fentebb. Három dokumentáció: árajánlat, munkalap, számla. Az anyaglista legyen kitételezve egyesével, hogy visszakereshető és beazonosítható legyen. Mindháromból legyen példányod, aláírva, lepecsételve.

2022. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm #9-es a pontos fogalmazást.

Így van igazad van, árajánlatot is csak úgy kaptam, hogy leírták egy jegyzetfüzetbe és lefótózták.

Számlát meg bizonylattal együtt kaptam, ahol rajta van a cégük adatai adószámmal, számlaszámmal és felsorolva a termékek (cikkszám nelkül) nettó és bruttó árakkal, de ez már nem az én hibám, hogy nem írták rá a számlára és nekik be kéne tudni bizonyítani, hogy mégis milyen cikkszámú terméket rendeltek az autóhoz, ami így hiányos náluk.

Kuplung készlet van ráírva egyértelmű szerintem, hogy azt egybe cserélik, ahogy fogalmaztad normális helyeken.

Azt beszéltem velük, hogy leszedik a váltót és az unixhoz beküldik bevizsgáltatni a kuplung szerkezetet, de akkor se fogják kivizsgálni a céget csak megnézik, hogy gyári hibás avagy sem.

2022. dec. 13. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!