Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van mód az ABS tesztelésére?

Van mód az ABS tesztelésére?

Figyelt kérdés

Nem mai az autó 21 éves, de blokkolásgátlóval felszerelt, viszont nem tudom, hogy működik-e.

A műszerfalon nem világít, hibát nem jelez.

Most hogy bejöttek ezek a csúszós, nyálkás utak, hogyan tudnám tesztelni?

Előre is köszönöm.



2022. dec. 13. 15:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy vezetek.

2 éve van jogosítványom, jó sofőrnek tartom magam, van érzékem a vezetéshez, ezt több felől hallottam már.

Ilyen utakon óvatosabb az ember, csúszós úton kisebb sebességi fokozat, ameddig lehet motorfék...... ezekkel tisztában vagyok, de így is előfordulhat olyan eset, hogy hiába megyek óvatosan kell intenzívebben fékezni, amit nyílván kerül az ember.

Köszönöm a segítségeket.

2022. dec. 13. 20:08
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 Igen, erre jó az ABS. Én is megtanultam, hogy mindig eggyel kisebb fokozat, időben lassítani, üzemi fék minél kevesebb, ha már benne a kanyarban, inkább gáz, hogy ne akadjak fenn a hóbuckán. De megeshet így is, hogy egy másodpercnyi figyelmetlenség, és kifarol az ember. Na, akkor jó az ABS. A világ legjobb találmánya. :)
2022. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!