Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fék berohadás után mi a teendő?

Fék berohadás után mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pénteken mentem a kocsival utoljára (talán esős idő is volt), hétfőn az autó nem indult, mert berohadt a fék. Javasolták, hogy kocogtassam meg kalapáccsal a dobot, ez működött. Használni viszont még nem merem, szeretném elvinni szerelőhöz.

Mit tanácsoltok, kell ilyenkor kicserélni benne alkatrészt? ( fékbetét, fékdob, féktárcsa...)


Ford focus 2007, 1.6 disel



2022. dec. 13. 20:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a kézifék be volt húzva.
2022. dec. 13. 20:57
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Semmit, járasd meg.

Lassan menj és nyomkodd a féket és a kézi féket is húzzd be, engedd ki sokszor és jó lesz.

2022. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Inkább a kézifék fagyhatott be, vagy olyan keveset használod az autót, hogy a fék be tud rohadni? A fékbetét és a féktárcsa egymáshoz nyomódik fékezésnél, így folyamatosan reszelődik le. Csak akkor tud elrozsdásodni, ha nincs használva az autó vagy rosszul érnek össze, az viszont veszélyes, akkor beállítás vagy rossz esetben cserélni kell az összes tárcsát és betétet.
2022. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A kérdező dobfékről beszél, nem tárcsafékről. Bár azt nem értem miért fékbetétet említ, amikor olyan csak tárcsaféknél létezik. Dobféknek fékpofája van, nem fékbetétje!

Dobfékeket javasolt időnként szétszedni, tisztítani, drótkefézni, pofákat ellenőrizni. A beragadás rendszerint ezek hiányában van. Egyes típusoknál a kézifék bowdenje is befagyhat, bár ez inkább régebbi autóknál fordult elő, lehetett kiolvasztani...

2022. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen genyos időkben csak hagyd mindig sebességben.
2022. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3 - Sokat használam, csak a hétvégéken nem megyek vel. Akkor lehet hogy a kézifék fagyott be, lényeg, hogy 3 kerék gurult 1 nem. Ez kívülről látszódott, mert egy barátom nézte.
2022. dec. 13. 22:59
 7/14 A kérdező kommentje:
4 - lehet hogy keverem, a fogalmakat, nem vagyok nagy autós szakértő. Szerintem a focusban tárcsafék van, véletlenül írtam dobféket.
2022. dec. 13. 23:00
 8/14 A kérdező kommentje:
2 - ezt más is meg tudja erősíteni?
2022. dec. 13. 23:01
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 Ez változó, van ahol mindegyik tárcsafék, de van ahol a hátsók dobfékek. Ezt lehet látni a disztárcsák résein keresztül hogy milyen fék van.
2022. dec. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A kézifék utánállít minden alkalommal a hátsó féken amikor behúzod, ha dobfék van hátul, ezért érdemes mindig a kéziféket használni rögzítésre és jobban is fog működni a fék és a kézifék is ezáltal. Ha ezt nem csinálod, és nem állít utána a szerkezet, akkor rosszul érintkezhet, kevesebb lehet a fékerő, ráadásul a nem használt helyeken be is rozsdásodhat, ami lehetséges nálad. Aztán lehet még a dobfékben valami hiba, vagy ami valószínűbb, hogy kosz, ami szépen a normál működést akadályozza azzal, hogy beragad ide-oda. Szerelő szerintem kitakarítja neked olcsón ha az a baj. Kezd el szépen használni a kéziféket, az a sanda gyanúm hogy nem szoktad.
2022. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!