Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme a városi terepjárók...

Mi értelme a városi terepjáróknak mikor drágábbak, többet fogyasztanak, drágább rájuk minden (erősebb fék, nagyobb kerekek, stb.) és a menetstabilitásuk is rosszabb?

Figyelt kérdés
2022. dec. 19. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

A SUV az európaiaknak, ami a terepjáró az amcsiknak.


Faszméregetés, túlkompenzálás, kisebbségi komplexus elleni küzdelem.

2022. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Írígykedtek vagy mivan???

Akkor maradhatott volna a Wartburg meg a skoda és a Trabant is.

Ez mind elment 80-nal és kész.

2022. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagy belső tér, jól pakolható családi és szabadidőautó. Ha kell, le lehet menni vele az aszfaltozott útról.
2022. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Nincs SUV-m. Csak vezettem parat, 3-4 e km-t. Ellenben ha lenne meg egy kicsit több fufu, arra cserélnem le a mostani 5ajtós dízel toyotamat.


Miert?

1) magasabban ülsz, jobban rálatsz a forgalomra


2) praktikus. Öreganyád ertékelni fogja, hogy nem ugy kászalódik be, mint anno az en sportos sedan hondámba


3) boztonságosabb. Ez mar megosztó, mivel aki valami x5-6ban gondolkodik, az szerintem túltolta. Azokkal tipik gyilkolnak, amikor elmegy az agy és 200-zal atmennek az mk1 swiften. De pl egy c-hr, asx, sportage nem eszik többet az átlagautóknal, de mégsem all benne az ember fejébe a melegítős tahó ml mercinének a felnije...


Van meg a divat faktor is, meg a hype, de az már tenyleg csak arra hat aki fogekony ra. Én egy Maserati GT-ben ereznem magam a legjobban, de az csak az álom kategória sajnos.

2022. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Akinek telik egy szép nagy SUV-ra,azt nagyon nem érdekli,hogy mennyi a fogyasztás és hogy mi mennyibe kerül hozzá.Parkolni nehezebb vele,de annyi értelme van,hogy biztonságos és van benne hely,lehet bele pakolni.

Nekem csak egy VW Transporterem van,de nagyon jó,hogy magasban ül az ember és van benne hely.

A SUV tulajokat meg tudom érteni az ilyenek miatt,de amúgy gusztustanan bunkóautóknak tartom a SUV-kat,mert valóban én is úgy látom,ahogy az 1-es válaszoló is írta a második sorában.És ahogy ezekkel közlekednek,azt jobb ha hagyjuk...

2022. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Volt Mitsubishi Outlanderem, most egy sportosabb coupem van.


A SUVban sokkal kényelmesebb volt a ki/beszállás, bárhol elment jó téligumikkal, 2.4 benzin/gázüzemű volt, fogyasztás 12-14 liter gáz, ami akkoriban 3-4 éve 6-7 liter benzinnek felelt meg.

Drágább minél? Kb 5 éve vettem 2500 Euroért, az mostani árfolyamon is 1 millio forint alatt van.

Az összes érvedet meg tudnám cáfolni, rossz menetstabilitás? Minél rosszabb egy 520 Bmwnél vagy egy Renault Clional?


Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd miért vesz bárki drágább autót? Vehetne mindenki fapados Dacia Sanderot 0.9 benzinmotorral vagy a családosok kombi Logan-t, miért vesz valaki Mercedeszt ha az drágább, és drágább rá minden?

2022. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Elmúltak már a 90-es évek, hogy sedanban meg főleg kombiban utazzanak az emberek.

Egy SUV kényelmes, praktikus, szép. Ja drága? Az emberek nagyobbik része átlag 25 éves autókkal jár, nekik nyilván minden drága.

2022. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
#4 hogy látsz át jobban a forgalmon amikor 10 autóból manapság 6 már suv? Lesz majd emeletes SUV hogy átláss a suvokból álló forgalmon? :D
2022. dec. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as... biztos nem jobb egy magasabb autóból a masik magasabb autók között a helyzet, mint ha a csomiajtó alját kepző lemezt bámulod? De komolyan?


Beugrott meg egy-ket előny.


A padka. Arra is könnyabb felallni, nem csapja oda az alját nagyobb fekvőrendőrökön.


Persze az emeletes SUV-k és a 99-es busz is blokkol minden kilátast...


Ertem en, hogy nagyjaból senkinek nincs szüksege rajuk, de ez most az előnyeit firtató kerdés.

2022. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 130 centi az alacsonyabbik autóm teteje. :D

Szerinted zavart eddig, vagy nem? :D

ugyanúgy, vagy jobban átlátom a forgalmat mint az átlaghülye a suvjában. :D :D :D

2022. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!