Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 4 hengeres benzines...

Egy 4 hengeres benzines autóban az egyik gyertyát egy rosszabb elhasznált gyertyára cserélem, kevesebb lesz az üzemanyag fogyasztás?

Figyelt kérdés

Egy szervizben ezt mondta egy öreg róka, ha az egyik gyertyát egy régi elhasznált gyertyára cserélem a motor kevesebb üzemanyagot fog fogyasztani, persze a többi 3 gyetya új legyen, hogy egyenletesen járjon a motor.

Az új mostani autókra ez nem érvényes, csak kicsit a régebbi tipusokra.

Igaz ez amit az öreg róka állitott?


2022. aug. 27. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromság. Attól még hogy nem tudja rendesen elégíteni, az bekerül az égéstérbe, nem marad a tankban. Se régi, se új autónál.
2022. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

az öreg róka egy seggfej..ilyen baromságot terjeszt? Te meg beszopod?


Mind a négy gyertyának egyformának kell lenni. Minél öregebb a gyertya, annál szarabb a gyújtás, annál többet fogyaszt. Ha tehetnénk, akkor jóval sűrűbben kellene cserélni egyszerre mind a négyet iridiumos gyertyára..na akkor picivel kevesebbet fogyasztana(ha nem taposod ki a lelkét)

2022. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Voltam ma olajcserén és ott tartott nekem előadásokat hogy már az agyamra ment, de már kezdtem neki elhinni mindent mert olyan "szakértelemmel" magyarázta.

Gondoltam már felteszem itt ezt a kérdést. :)


Értem akkor amit irtok. :)


L

2022. aug. 27. 18:04
 4/18 anonim ***** válasza:
Azt nem mondta, hogy mire alapozza ezt?
2022. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a gyertya annyira rossz, hogy nehezebben gyújtja be a benzin-levegő keveréket, akkor még többletfogyasztást is okozhat.
2022. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
INkább többet fog.
2022. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4: Azt nem fejtette ki, de gondolom az évkorára alapozta mindezt "tapasztalatra". :P


Köszi a válaszokat! :)

2022. aug. 27. 18:31
 8/18 anonim ***** válasza:

Akkor én segítek neked egy kicsit, megpróbálom úgy elmondani hogy te is megértsd.

Az optimális fogyasztás eléréséhez tökéletes égés (is) szükséges. A tökéletes égéshez, többek között tökéletes gyújtás is kell. Ha az egyik gyertya nem megfelelő, ez a feltétel nem valósul meg, a tökéletlen égés pedig többlet fogyasztást tud okozni.

De kevesebb semmiképpen sem lesz, hiszen (ahogy egyes is írta) az a benzin már nincs a tankban amit nem tudott elégetni. Az megy tovább a kipufogó felé a gazokkal együtt.

2022. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8: Köszi! :)
2022. aug. 27. 19:23
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2022. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!