Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fenntartása. Mekkora...

Autó fenntartása. Mekkora költségre kell számítsak? Üzemanyagon felül, havi szinten.

Figyelt kérdés

Egy középkategóriás autót vásárolnék, 5-10 év közöttit, havi 5-600 km használatra.


Milyen sűrűn kell szervízbe vinni? Milyen egyéb díjakkal kell számoljak? (Parkolási díjon kívül).


Én olyan havi 80e forintra tippelek zöldfülűen, üzemanyagköltséggel együtt, de lehet ez az összeg valójában kevesebb?


2022. dec. 21. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés milyen kocsi. Oké hogy 10 év körüli, de milyen kategória.
2022. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

0 és 1 millió között.


Mégis hogy gondolod hogy ezt meg lehet válaszolni?

2022. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy semmi nem fog elromlani, de lehet hogy folyton lesz valami baja. Típustól, márkától, állapottól, szerviz típusától is függ, hogy mennyibe fog kerülni. Egyéb díjak is mind-mind az autótól függ. Súly adó, súlytól, biztosítás mindentől is, autópálya matrica, hol fogsz autópályára menni stb.
2022. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
2022. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Ezt hogy tudnánk megmondani...?

Havi egy tankolás az kb. 25e ft. A kötelező függ az életkorodtól is.. Ezt csak te tudhatod, konkrét autó adataival.

Senki nem tudja, hogyan vezetsz.. .Mennyire hajtod szét a kocsit, milyen terepen, mennyire amortizálod le....


Én nőként csak vizsgáztatáskor viszem szervizbe, sosincs vele baj.

2022. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4, Mondjuk szerintem ez a számoló nem reális, a "mennyi az autó fenntartása" gondolatba sok mindent beleszámol, ami nem tartozik oda. Ha befektettem volna a pénzem, ennyivel több lenne; meg mennyi az autó értékromlása? Ne már.

(Nyilván ezek reális számok, de rossz irányba viszik az embert, ha a havi/éves költségeiben gondolkodik. Kicsit engem a ha nem cigiznél lehetne ferrarid viccre emlékeztet.)

2022. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
100%
0 Ft től gyakorlatilag millióig.
2022. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én nőként csak vizsgáztatáskor viszem szervizbe, sosincs vele baj."


Ügyes nő vagy, hogy az olajat, szűrőket, egyéb folyadékokat és a kopó alkatrészeket: fék, kuplung, vezérlés, stb. is magadnak cseréled.

2022. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Éves szinten nagyjából 350.000-et költök az autóra, ebben benne van a tankolás, a pályamatrica, a parkolódíj a gumicsere és az évi egy kötelező szerviz ára.

3 éves autó, újonnan vettem, ami hiba volt az garanciában cserélték.

Az értékvesztést nem számolom mert nem akarom eladni, de ha el is akarnám, reálértéken simán visszahozná a vételárat.

A kérdésre elég nehéz válaszolni mert minden eset egyedi.

2022. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8: minek cserélném én...???? Keveset megyek vele (évi <10e km), de a szervizben kétévenként a műszaki vizsga előtt ezeket szükség szerint cserélik.
2022. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!