Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy az autókereskedé...

Igaz az, hogy az autókereskedésben áron felül beszámíthatják a használt autómat, hogy vásároljak onnan egy újabbat?

Figyelt kérdés

Tehát ha például van egy autóm, ami a használt piacon bizonyos összegért tudna elkelni. Igaz az, hogy ennél az összegnél jelentősen többért be szokták számítani egyes autókereskedéseknél az újabb, nagyobb értékű autó árába?


Ha van ilyen, akkor milyen típusú kereskedéseknél? Egyszerű autókereskedő? Hivatalos márkakereskedés?



2022. nov. 1. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Azt az autót utána ők meghirdetik és eladják, nyilván szeretnének profitot is csinálni belőle, így működik az alapvető autókereskedői tétel: alacsonyan kell venniük és drágán eladniuk, de ha túl drágán adják, nem kell a kutyának se.


Ilyen körülmények között nem értem, hogy miért számítanák be áron felül. Ezzel gyakorlatilag olyan mintha kedvezményt kapnál az új autó árából. De miért adnának kedvezményt, mikor így is túlkereslet van és 1 évet kell várni az új autókra?

2022. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hogy miért éri meg, gondolom azért, mert akkor veszek egy újabb és jóval drágább autót, ami ha elkel, akkor sokkal nagyobb haszon van azon, mint amit esetleg a régin buknának, ami eleve kisebb érték. Én ebben látnám a logikát, így szereznek vásárlót, aki egyébként talán máshonnan venné meg új autóját.
2022. nov. 1. 20:20
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem jellemző.

Mikor új autót vettem, az előző is ugyanaz a márka volt. Abba a márkaszervizbe hordtam végig, ahol az új autót is rendeltem. Felmerült nálam is a beszámíttatás, de ott mondták, hogy jobban járok, ha magam adom el. Mivel ők sem jótékonysági intézmény, nem ingyen van a munkájuk, keresni szeretnének az eladó használt kocsikon is, nem ráfizetni. Így piaci árat, pláne afelettit nem fognak adni.

2022. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok.


Értem a logikádat, csak pont erre mondom, hogy jelenleg túlkereslet van az új autókra és nem túlkínálat. A 2008-as válságban lehet, hogy volt ilyesmi, de most nem hiszem.

2022. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a márkaszervizek piaci ár felett adják a használt autókat és el is kelnek drágábban, mert nagyobb a bizalom egy hivatalos márkaszerviz felé, ráadásul valószínűleg tolnak az autóra egy alapos karbantartást eladás előtt.
2022. nov. 1. 20:28
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

"Hogy miért éri meg, gondolom azért..."

Ott bukik meg a logikád, hogy ha te magad adod el, nem nekik kell vele vesződni, időt, energiát belefektetni, akkor sem törvényszerű, hogy az árán, amit kapsz, buszbérletre fogod apránként elkölteni. Nem?!

Ha te adtad el, akkor is veszel másikat. Akkor is kénytelen vagy márkakereskedéstől rendelni. Magánszemélyekkel közvetlenül a gyár nem fog egyedileg kereskedni. Tehát végső soron így is, úgy is náluk kötsz ki. Akkor mi a fészkes fenének foglalkoznának a te használt kocsid eladásával, pláne ráfizetéssel?!

2022. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem igaz.
2022. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mert például lehet, hogy a kedvezmény nélkül egy másik márka autóját venném meg, és ezzel egy ember átpártolt egy konkurenciához.

Vagy ha maradnék ugyanannál a márkánál, de ez esetben vonzóbb lenne a használt piacról nézni, nem márkakereskedésből.

2022. nov. 1. 20:38
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a bizalom a márkaszervizekben egy totál fals illúzió. Alapból a márkaszerviz egy lehúzós, simlis banda akkor is, ha a saját új autódat hordod oda karbantartásra, miért lennének korrektek egy használt autó eladásánál? "Alapos karbantartást tolni" meg főleg nem fognak, max ha pl. egy 4-5 éves flottás Octaviaról van szó, cserélnek egy olajat. De egy tizenéves vacakhoz hozzá nem fognak nyúlni, azt egy az egyben eladják.


MINDIG, MINDEN ESETBEN ÁT KELL NÉZNI A HASZNÁLT AUTÓT VÁSÁRLÁS ELŐTT!

Pont tegnap láttam egy Varga Tibor-videót, hogyan próbáltak átverni valakit egy törött Passat-tal a márkaszervizben.

2022. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az enyém egy 5 éves Lexus, ha ez jelent valami különbséget.
2022. nov. 1. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!